» »

Як встановити колекторЩоб паливо потрапляло у двигун, а відпрацьовані гази виходили у вихлопну трубу, служать впускні і випускні колектори. Одне з часто виходять з ладу місць у цьому вузлі - прокладка. Слід періодично перевіряти її цілісність візуально і замінювати її в разі дефекту. Для цього буде потрібно зняття випускного колектора.

Як встановити колектор
Вам знадобиться
  • - ключ на 10 і на 13;
  • - торцева головка на 13.

Встановіть автомобіль на естакаду, підйомник або оглядову яму. Зафіксуйте колеса упорами. Злийте з остиглого двигуна охолоджувальну рідину. Зніміть корпус повітряного фільтра з карбюратора, відкрутивши послідовно ключем на 10 три верхніх гайки і чотири нижніх.

Візьміть ключ на 6 або фігурну викрутку і ослабте хомут шланга, який служить для відведення з випускного колектора охолоджуючої рідини. Потім зніміть його. Таким же чином відпустіть хомут, що кріпить шланг вакуумного підсилювача гальм. Демонтуйте його.

Візьміть торцеву голівку на 13 і відверніть гайку кріплення «мінусового» дроти і зніміть його. Їй же відверніть гайку, яка кріпить рим і зніміть його.

Зніміть шланг з повітрозабірника теплого повітря. Послабте ключем на 13 нижню гайку кріплення повітрозабірника. Відкрутіть верхню гайку його кріплення. Торцевою голівкою на 13 відверніть п'ять гайок кріплення випускного і впускного колекторів, якими вони приєднані до голівки блоку циліндрів.

Зніміть впускний колектор. Візьміть ключем на 13 і відкрутіть дві гайки, які кріплять теплозахисний щитка стартера до нього і зніміть щиток. Візьміть ключі на 10 і відкрутіть болт кріплення щитка, який кріпиться до кронштейна правої опори двигуна. Від'єднайте кронштейн, який зміцнює приймальну трубу до коробки передач. Від'єднайте від випускного колектора приймальню трубу.

Від'єднайте випускний колектор від головки блоку циліндрів, відкрутивши ключем на 13 дві гайки кріплення. Використовуючи пасатижі, відігніть вухо кронштейна труби відведення охолоджуючої рідини, що надходить з радіатора отопітеля, від шпильки колектора

Демонтуйте випускний колектор. Установку колектора зробіть в зворотному порядку. Перед цим на прокладки впускного колектора нанесіть тонкий шар герметика в місцях отворів під систему охолодження.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: