» »

Як діагностувати двигунДіагностуючи двигун самостійно, прислухайтеся до його роботи і зверніть увагу на колір вихлопних газів. Ці показники допоможуть вам оцінити технічний стан мотора вашого автомобіля.

Як діагностувати двигун
Вам знадобиться
  • - комплект автомобільного інструменту.

Якщо ви виявили підозрілий звук, переконайтеся, що він відноситься до мотора вашого автомобіля, а не до інших його частинах. Виключіть шуми видаються коробкою передач і трансмісією, натиснувши на педаль зчеплення. Похитуючи двигун, з'єднаний з рамою автомобіля еластичними подушками, прослухайте підвіску, захист картера і вихлопну систему машини.

Зніміть ремінь генератора і перевірте, чи не відноситься до сторонніх шумів видаваний їм звук. Пам'ятайте, що дзвінкі стукаючі звуки у верхній частині автомобіля сигналізують про необхідну регулюванню або про підвищений знос клапанного механізму.

Шуми, які виходять із середньої і нижньої частин автомобіля при збільшенні оборотів, кажуть про серйозні проблеми з двигуном. Вони попереджають про підвищений знос поршневої системи, вкладишів або шийок колінчастого валу.

Дзвінкий металевий звук при розгоні автомобіля або при різкому збільшенні числа обертів двигуна нерухомої машини відноситься до детонаційним стукам. Тривала їзда з таким дефектом призводить до руйнування мотора. Усуньте несправність, причиною якої може стати неякісне паливо, раннє запалення, перегрів двигуна або зменшення обсягу камери згоряння через нагару на її стінках.

Зверніть увагу на стан вихлопних газів вашого автомобіля. Дим синюватого відтінку із запахом гару сигналізує про попадання масла в камеру згоряння. Виверніть свічки запалювання і уважно огляньте їх.

Якщо сліди масла виявлені на різьбовому з'єднанні, замініть маслоотражательних ковпачки або направляючі втулки клапанів двигуна, знос яких зустрічається на автомобілях з великим пробігом. Якщо дим валить з вихлопної труби постійно, а не тільки при перегазовках, перевірте деталі поршневої системи.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: