» »

Як поміняти передню стійку на Ладі КалинаСтук в районі колісних ніш або текти рідини на передніх амортизаційних стійках автомобіля Лада Калина свідчать про необхідність їх заміни. Процес цей досить трудомісткий, але його цілком можна провести самостійно.

Як поміняти передню стійку на Ладі Калина
Приблизно за добу до початку робіт всі з'єднання передньої стійки автомобіля Лада Калина потрібно обробити мастилом WD-40, це полегшить відкручування закислих гайок і дозволить без проблем поміняти передню стійку.

Інструмент

Для роботи буде потрібно підготувати потрібний інструмент і пристосування:

Гайкові ключі на 13, на 17, на 19, спеціальний ключ для верхньої гайки амортизатора. Також буде потрібно знімач пружин, пристосування для випрессовкі пальця рульової тяги, домкрат, балонний ключ.

Порядок роботи

Автомобіль встановити на рівній площадці, підкласти під задні колеса противідкотні бруски і загальмувати стоянковим гальмом. Послабити затягування болтів передніх коліс.

Передні амортизаційні стійки замінюються тільки парою. Якщо вийшла з ладу одна, змінюються обидві, незалежно від стану іншої.

Підняти домкратом передню частину автомобіля, підставити упори і зняти передні колеса. Щоб уникнути короткого замикання від'єднати клеми і зняти акумулятор.

Вийняти з кронштейна на передній стійці гумовий ущільнювач разом з гальмівним шлангом. На автомобілі з встановленою системою ABS необхідно від'єднати і зняти датчик обертання колеса.

Розігнути і витягнути шплінт контрящім гайку кульового шарніра рульової тяги. Відвернути гайку і випрессовать палець кульового шарніра з поворотного важеля передньої стійки. Для випрессовкі використовувати спеціальний знімач, бити молотком настійно не рекомендується.

Запам'ятати або замалювати положення верхнього ексцентрикового болта щодо скоби стійки, щоб при складанні встановити болт в те ж положення. Це дозволить приблизно зберегти установку розвал-сходження.

Відвернути дві гайки і вийняти обидва болта кріплення амортизаційної стійки до поворотного кулака. Вивести проушину поворотного кулака з скоби передньої стійки.

Всередині моторного відсіку відвернути три гайки кріплять стійку до переднього склянці. Притримуйте стійку від випадання! Вийняти стійку вниз через нішу під переднє колесо.

Стрілка, нанесена на верхню частину стійки, повинна вказувати вперед.

Встановіть передню телескопічну амортизаційну стійку в зворотному порядку. При установці не забудьте встановити шайбу ексцентрика в колишнє положення і, утримуючи болт від провертання, затягніть гайку.

Після виконання всіх монтажних робіт необхідно обов'язково перевірити і відрегулювати кути розвалу-сходження на спеціальному стенді.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: