» »

Як замінити маслоЯк замінити масло. Для того щоб ваша машина працювала справно завжди, коли вам це потрібно і не підводила в найвідповідальніші моменти, за нею потрібно доглядати й стежити за всіма правилами. Своєчасна заміна масла в двигуні також є одним з обов'язкових умов коректної роботи автомобіля. Заміну масла виробляють строго за графіком. У деяких випадках з цього графіка можна вибиватися, але це стосується індивідуального використання автомобіля. Якщо ви не любитель частих поїздок, тоді відхилятися від необхідного графіка заміни масла не варто.

Як замінити масло
Вам знадобиться
  • - гумові рукавички;
  • - масло;
  • - масляної фільтр.

Самостійна заміна масла в двигуні - завдання не зовсім проста, тому якщо ви не будете строго слідувати інструкціям по заміні, у вас навряд чи щось вийде. Підготуйте масло і масляний фільтр. Працювати краще в одноразових гумових рукавичках.

Перед початком роботи залиште машину з вимкненим двигуном на півгодини, щоб масло встигло охолонути. Поставте під картер спеціально підготовлену ємність, куди ви будете зливати масло. Злегка відкрутіть пробку піддона, потім поверніть її проти годинникової стрілки. Слідкуйте за тим, щоб пробка не впала в ємність з відпрацьованим маслом.

Після того як масло виллється в приготовлену ємність, приступайте до заміни масляного фільтра. Спочатку спробуйте зняти старий фільтр без використання інструментів, якщо не вийде, скористайтеся інструментами, але робіть все акуратно, не поспішаючи. Зовсім не обов'язково після заміни масла виглядати так, немов вас занурили в ємність з відпрацьованим маслом.

Трохи допоможіть собі інструментами, а після того як ослабите фільтр настільки, щоб можна буде відкрутити його вручну, відкладіть інструменти. Відкрутіть фільтр і повільно, дотримуючись рівновагу, виймайте його. Пам'ятайте, що масло з фільтра може розплескатися і забруднити все навколо.

Після того як ви вилили все масло в піддон, повільно витягуйте його з-під машини. Змастіть відпрацьованим маслом гумову прокладку нового масляного фільтра. Перед тим як поставити новий масляний фільтр, уважно на дотик вивчіть фланець. На ньому не повинна залишитися стара прокладка, і він повинен бути гладким, без будь-яких вм'ятин, інакше в подальшому це може призвести до витоку масла. Новий фільтр бажано встановлювати під тим же кутом, під яким стояв старий. Фіксувати його потрібно саме так, як рекомендують виробники.

Після установки нового масляного фільтра і всіх кришок почистіть всі поверхні паперовими рушниками або газетами. Пам'ятайте, що водою і милом користуватися не можна.

Тепер відкривайте кришку нового масляного фільтра і повільно наливайте в нього масло. Щоб уникнути расплескивания масла в усі сторони, використовуйте лійку. Норма необхідного масла становить 3,5-6 літрів. Уточніть норму двигуна вашого автомобіля в "Керівництві по експлуатації". Щільно закрутіть кришку вашого фільтра. Почистіть всі масляні плями і можете заводити машину.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: