» »

Як перевірити ксенонКсенон - 54-й елемент таблиці Менделєєва, який являє собою інертний газ, який знайшов широке застосування в електротехніці. Справа в тому, що коли ксенон поміщають в герметичну скляну колбу та ініціюють електричний розряд, він починає випромінювати яскравий білий світ, за своїми характеристиками нагадує денний. Це властивість було покладено в основу виробництва ксенонових ламп.

Як перевірити ксенон

Існують три категорії таких ламп - з довгою і короткою дугою, і третю групу представляють ксенонові лампи-спалаху. Конструкція лампи досить проста. Вона складається з колби, зробленої з кварцового або звичайного скла з упаяними з двох кінців вольфрамовими електродами. Після того, як усередині створюється вакуум, простір заповнюється ксеноном. У лампи-спалаху передбачений оперізуючий колбу додатковий третій електрод.

Вже не перший рік ксенонові лампи використовуються в фарах деяких марок автомобілів. Перевагами таких ламп є економічність, довговічність і надійність. Однак при заміні галогенових ламп ксеноновими, щоб не засліплювати водіїв зустрічних машин, доведеться повністю замінити фари. Перед початком роботи потрібно детально вивчити інструкцію. Після вилучення лампи, що підлягає заміні у захисній кришці необхідно просвердлити невеликий отвір діаметром близько 25 мм і протягнути через нього провід до блоку розпалювання.

Для безпеки в отвір встановлюється влагозащитная гумка. Перед тим, як встановити лампу в гніздо і зафіксувати, її необхідно протерти спиртом.

Потім затискач «+» з'єднується з акумулятором, заводиться двигун і включаються фари. Залишається перевірити працездатність системи освітлення та відповідність параметрів тим, що вказані на упаковці, після чого провести регулювання фар. Допустима різниця повинна відповідати + / - 500К.

Для перевірки ламп на величину споживаної електроенергії достатньо заглянути в їхні технічні характеристики. Для галогенною лампи величина енергоспоживання дорівнює 55 ватам, а для ксенонової лампи 35 ватам. Ксенонові лампи значно перевершують галогенні лампи по довговічності. Термін служби лампи Ксенону може досягати 3000 годин, у той час як термін служби галогенною лампи - приблизно 400 годин.

Ксенонові лампи найбільш надійні в процесі експлуатації, але існують і певні мінуси. Для включення лампи Ксенону потрібен якийсь час. Наявність ксенонового освітлення - зайвий привід причепитися до вас співробітникам дорожньо-постової служби та державної служби автомобільної інспекції. Слід врахувати, що ксенонові лампи ще й дорожче, порівняно з галогенними.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: