» »

Як обслуговувати не обслуговуються акумуляторНеобслуговувані акумулятори не призначені для робіт з ними: у них немає отворів для додавання електроліту. Але це не означає, що вони в принципі не потребують обслуговування. Справа в тому, що такі акумулятори створені для роботи в певних умовах, які в нашій країні далеко не завжди здійсненні. А значить, техніці треба допомагати.

Як обслуговувати не обслуговуються акумулятор
Вам знадобиться
  • - шило або викрутка,
  • - шприц з довгою голкою,
  • - дистильована вода.

Подивіться на колір вічка індикатора акумулятора. Якщо він білого кольору, то батарея терміново потребує допомоги або навіть заміні. Вимкніть запалювання і освітлення машини. Врахуйте, що при цьому можуть стертися дані радіо, годин і іншої електроніки. Прийміть заходи проти збоїв сигналізації.

Щоб долити електроліт, відірвіть наклейку з верхньої кришки акумулятора. За допомогою шила виконайте отвори в центрі круглих припаяних кришок. Інший варіант - за допомогою викрутки відірвати ці пластмасові наліпки, щоб відкрилися потрібні отвори. Наберіть в шприц дистильовану воду, потім повільно і поступово вводите її у внутрішню камеру акумулятора. Коли рівень електроліту досягне необхідного, вічко індикатора повинен почорніти. Після цього влийте ще 20 мл дистиляту.

Якщо колір вічка чорний, то електроліту потрібно зовсім небагато. Проробіть такі ж отвори, але вливайте кожен раз лише по 5 мл дистильованої води. Перевірити достатній рівень можна за допомогою зворотного ходу стрижня шприца: якщо дистилят відсмоктується при мінімальному зануренні голки, значить, процес можна закінчити.

Закрийте отримані отвори. Проколи шила залийте звичайним герметиком. Якщо ви проробили великі отвори, то можна підібрати відповідні за розміром гумові пробки. Для більшої надійності приклейте їх по всій довжині кола. Струсніть акумулятор і підключіть до клем зарядного пристрою.

Необслуговувані акумулятори потребують регулярного догляду. Тримайте їх у діапазоні температур від 0 до 27 ° C. Змастіть клеми спеціальним мастилом або технічним вазеліном. Зарядіть акумулятор, який довго стояв без роботи. Це слід робити кожні 3 місяці, інакше він втратить експлуатаційні якості. Окремі моделі акумуляторів можуть не вимагати підзарядки протягом року. Щоб виявити зниження потужності батареї, перевірте натягнення приводного ременя.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: