» »

Як визначити катод у діодаВключення діода в схему в неправильній полярності загрожує коротким замиканням або виходом з ладу інших компонентів. Особливо небезпечний при цьому розрив електролітичних конденсаторів. При будь-яких сумнівах перед впайкі діода необхідно уточнити розташування його висновків.

Як визначити катод у діода

Найбільш простий випадок виникає, якщо на корпусі діода мається умовне позначення. Воно складається з рівностороннього трикутника і відрізка прямої лінії, в який цей трикутник впирається одним зі своїх кутів. На діодах, маркованих за новим стандартом, це позначення додатково як би перекреслено - суть від цього не змінюється. Подивіться, як саме орієнтоване позначення щодо висновків діода: тому з них, який розташований ближче до трикутника, відповідає анод, а тому, який розташований ближче до відрізка прямій - катод.

Якщо точно відомий тип діода, а під рукою є довідник або даташит, визначити полярність можна так. Подивіться, біля якого з висновків повинна бути розташована точка (або кілька точок) або коло. Іноді за кількістю або кольором точок можна додатково визначити буквений індекс діода межах серії, а по ньому, в свою чергу - максимальне зворотна напруга.

Якщо на діод немає взагалі ніяких позначень і все, що вам про нього відомо - це прямий струм і зворотна напруга, визначте його полярність таким чином. Візьміть омметр (або багатофункціональний прилад, що володіє такою функцією). Визначте полярність напруги на його щупах в режимі вимірювання опору, використовуючи як зразкового другий діод, цоколевка якого відома. Потім, підключаючи щупи до випробуваному диоду різними способами, визначте розташування його електродів по аналогії.

Дуже зручно використовувати для визначення цоколевки діодів використовувати спеціальний пробник. Візьміть дві пальчикові батарейки, світлодіод, резистор на 1 килоом і два щупа. Всі деталі з'єднайте послідовно, а полярність включення діода визначте експериментально, щоб при замиканні щупів він світився. Випробуваний діод підключіть до щупам спочатку в однієї полярності, потім в інший. Коли світлодіод світиться, висновок діода, звернений до мінуса джерела живлення, є катодним.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: