» »

Як робити діагностику автоНепередбачена ситуація, при якій автомобіль несподівано відмовляється працювати, не таке вже й рідкісне явище серед автолюбителів. Щоб виявити причину несправності, необхідно провести повну діагностику авто. При бажанні це можна спробувати зробити і самостійно, не звертаючись до СТО.

Як робити діагностику авто
Вам знадобиться
  • - ключ запалювання.

Визначте, чому автомобіль не заводиться. Насамперед вставте ключ запалювання в замок і спробуйте провернути його. Якщо він не провертається, значить в машині заблоковано рульове колесо. Щоб виправити це, з повертання ключа одночасно похитуйте кермо. Після даної дії машина повинна завестися.

Перевірте інші варіанти, якщо цього не сталося. У тому випадку, коли не змінюється нічого, значить, у вас проблеми з акумулятором - він повністю розряджений. Тоді вам потрібно зарядити акумуляторну батарею. Якщо зараз ви не маєте такої можливості, руште з місця, попросивши накинути клеми на сусідній автомобіль, і рушайте в місце, де можна зарядити АКБ.

Перевірте лампи. Якщо вони загоряються і одразу ж гаснуть і при цій дії чутні характерні клацання, відповіддю буде та ж проблема - посаджений акумулятор. Його також треба зарядити.

Прислухайтеся до звуку, який видає автомобіль в той момент, коли ви його намагаєтеся завести. Якщо ви чуєте тільки дзижчання (це звук стартера), але ніякі інші елементи автомобіля не активуються, значить, проблема полягає в несправності обгонів муфти або тягового обладнання. У цьому випадку ви не зможете самостійно усунути неполадку, тому потрібно відбуксирувати машину в автосервіс. Також перевірте клеми АКБ, так як вони можуть бути окислені.

Зверніть увагу на стартер знову. Він може добре набирати обертів, але автомобіль буде відмовлятися заводитися. Це один з найнеприємніших і складних випадків, так як сповіщає водія про те, що проблема криється в одній з деталей, що знаходяться під капотом, яку можна знайти самостійно.

Перевірте також двигун, так як він може бути перегрітий. Цю несправність можна визначити за такими ознаками. Температурний покажчик в даному випадку буде перебувати в червоній зоні, а під капотом ви виявите пар.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: