» »

Як встановити підшипникУ всіх машинах є деталі, які в процесі роботи крутяться і обертаються. Це призводить до тертя, нагрівання і зносу. Щоб уникнути цих проблем, на опорні ділянки вала встановлюють підшипники. Завдяки цьому знижується знос деталей від довгого тертя і нагрівання.

Як встановити підшипник
Вам знадобиться
  • - молоток;
  • - відрізок труби.

Установку підшипника роблять у кілька етапів. На першому перевірте і підготуйте підшипник і вузол, куди він буде встановлюватися. Посадочну поверхню очистіть від іржі, старої мастила і бруду. Також перевірте, наскільки вона зношена, інакше підшипник на такій поверхні буде провертатися, в результаті чого порушиться робота всього вузла. Якщо пошкодження незначні, видаліть їх шліфуванням. На поверхню, яка підготовлена ​​до установки підшипника, нанесіть невеликий шар мастила.

Набутий для установки новий підшипник повинен знаходитися у герметичній упаковці з пластику, в якій знаходиться консервационная мастило, що сприяє його довгому зберіганню. Після розкриття упаковки дістаньте підшипник і промийте його в бензині. Якщо на ньому присутні захисна шайба, промивати підшипник необов'язково.

Щоб встановити підшипник, буде потрібно відрізок труби з м'якого металу, відповідний під розмір внутрішнього або зовнішнього кільця підшипника. Якщо встановлюєте його на вал, оправа повинна підходити під внутрішнє кільце, якщо вмонтовуєте в корпус - під зовнішнє кільце підшипника. Встановлюйте підшипник не сильно ударами молотка по оправі, яка, в свою чергу, повинна бути приставлена ​​до відповідного кільцю підшипника. При цьому враховуйте, що прикладене навантаження повинна бути рівномірною. Крім цього, не можна докладати її безпосередньо до кілець підшипника або до ряду тіл кочення.

В процесі монтажу підшипника зверніть увагу на те, щоб він встановлювався на вал або в отвір без перекосу, так як це може стати причиною задирания поверхні підшипника або вузла.

Встановивши підшипник, змастіть поверхню тіл кочення мастилом. Підшипники, що мають захисні шайби або кільця ущільнювачів, вже містять заводське змащення, тому вони її не потребують.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: