» »

Як відрегулювати редуктор заднього мостаРедуктором заднього моста називається гипоидное механічний пристрій, де хвостовик, або провідна шестерня, перетинає площину планетарної (веденою) шестерні, утворюючи шляхом кутового перетворення передачу обертального моменту.

Як відрегулювати редуктор заднього моста
Вам знадобиться
  • - міцна нитка;
  • - регулювальні кільця;
  • - динамометрический ключ;
  • - дрібна наждачний папір;.
  • - штангенциркуль.

Редуктор підлягає регулюванню у разі, якщо при швидкості понад 30 км / год чути гул. Причиною збою пристрої можуть бути тривала експлуатація машини в тяжких умовах, наприклад, постійні перевантаження або їзда з причепом.

Почніть ремонт редуктора з його огляду. Для цього почистіть всі деталі щіткою і отмойте їх у гасі. При виявленні яких-небудь дефектів (пошкодження зубів шестерні) обов'язково змініть пошкоджену деталь.

Зверніть увагу на межі між вершиною зубів і робочою поверхнею: вони повинні бути гострими. Якщо є заокруглення або забоіни, замініть головну пару. Невеликі дефекти можна усунути дрібною шкіркою, а потім піддати їх поліруванню.

При складанні редуктора поставте нову гайку фланця, манжету та розпірну втулку. Якщо ви збираєте пристрій в старому картері, зробіть розрахунок зміни розмірів провідної шестерні, її регулювального кільця. Таким чином ви дізнаєтеся різницю у відхиленні товщини між новою і старою шестернями. Ці позначення вказуються відмітками «-» і «+» в сотих частках міліметра на валу провідної шестерні. Так, якщо на старій шестірні стоїть число «10», а на новій - «-3», то різниця буде 13: 3 - (-10) = 13. Таким чином, товщина нового регулювального кільця повинна бути менше старого на 0,13 мм.

Дрібною шкіркою очистіть під підшипниками посадочні місця до ковзної посадки. Запресуйте в картер зовнішні кільця підшипників. За допомогою спеціального пристосування внутрішнє кільце заднього підшипника встановіть в картер. Далі фланець провідної шестерні і внутрішнє кільце переднього підшипника закрутіть гайкою, використовуючи момент 0,8-1,0 кгс.м

За допомогою рівня поставте картер в горизонтальне положення. Для визначення величини зазору між пластиною пристосування і круглим стрижнем, встановленим в ліжко підшипників, використовуйте плоский щуп. Різниця між відхиленням нової шестерні і зазором буде позначати товщину регулювального кільця.

Відрізком труби, використовуваним як оправлення, встановіть на вал регулювальне кільце. Вал поставте в картер. Далі встановіть деталі в наступному порядку: втулка розпору, внутрішнє кільце переднього підшипника, манжета і фланець провідної шестерні. Динамометричним ключем закрутіть гайку до 12 кгс.м.

На шийку фланця щільно примотати міцну нитку, приєднавши до неї динамометр. Таким чином ви визначите момент прокручування вала провідної шестірні. З новими підшипниками фланець провертається при зусиллі ,6-9, 5 кгс. В іншому випадку дотягніть гайку. Пам'ятайте, що момент затягування не повинен перевищувати 26 кгс.м. У разі якщо при провертанні момент сили перевищує 9,5 кгс, слід розібрати редуктор і замінити розпірну втулку.

У корпус диференціала з підшипниками поставте картер. На кришці підшипників зафіксуйте болти. Якщо на шестернях півосей ви виявили осьовий люфт, встановіть регулювальні кільця більшої товщини. Півосьові шестерні повинні бути встановлені щільно, але, в той же час, прокручуватися від руки. Щоб затягнути гайки скористайтеся сталевим ключем товщиною 3 мм.

Відрегулюйте попереднє натяг підшипників диференціала, а також зазор в головній парі, усунувши зазори в зачепленні і закрутивши гайку веденої шестерні. Для вимірювання відстані між кришками використовуйте штангенциркуль. Закрутіть 2 гайку до упору. Зазор між кришками повинен бути більше на 0,1 мм. При обертанні першого гайки виставте зазор в зачепленні (0,08-0,13 мм). При правильному ремонті буде чути невеликий стукіт зубів.

Затягніть обидві гайки, при цьому контролюючи рукою величину зазору в зачепленні. Закручуйте гайки до тих пір, поки відстань між кришками буде не більше 0,2 мм. На 3 обороту поверніть ведену шестерню, промацуючи в зачепленні люфт кожної пари зубів. Встановіть стопорні пластини.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: