» »

Як відрегулювати редукторЗадній редуктор автомобіля є одним з головних елементів трансмісії, тому його працездатність, яка залежить від правильного регулювання, надзвичайно важлива при експлуатації автомобіля. В іншому випадку, при русі буде чути досить сильний гул, який створить незручності при використанні транспортного засобу.

Як відрегулювати редуктор
Вам знадобиться
  • - динамометрический ключ;
  • - регулювальні кільця;
  • - оправлення.

Зніміть і розберіть редуктор разом з диференціалом. Робота останнього залежить від строгих правил, які обов'язково потрібно виконувати при складанні і регулюванню. Огляньте диференціал, замініть дефектні деталі і зберіть його.

Змастіть трансмісію маслом через вікна в корпусі диференціала. Встановіть шестерні піввісь разом з сателітами і опорними шайбами. Потім їх і сателіти поверніть так, щоб вісь обертання поєднати з осьовим отвором у корпусі. Встановіть вісь сателітів. Виміряйте осьової зазор кожної шестірні, він повинен становити менше 0,10 мм. Якщо ж він більше, то це явна ознака зносу деталей самого диференціала. Замініть опорні шайби шестерень на більш широкі по товщині. Якщо зазор не зменшився, замініть шестерні на нові.

Встановіть на корпус диференціала ведену шестерню. Напрессуйте на неї внутрішні кільця роликових підшипників. Підберіть товщину регулювального кільця і ​​задайте правильне положення провідної шестерні щодо веденої. Встановіть фланець провідної шестерні, потім внутрішнє кільце переднього підшипника, потім поверніть оправлення, щоб правильно встановити ролики підшипників і затягніть гайку. Індикатором визначте середнє арифметичне між торцями оправлення, щоб дізнатися товщину регулювального кільця. Якщо при ремонті заднього редуктора відбувалася заміна шестерні головної передачі, картера редуктора або підшипників ведучої шестірні, то потрібна заміна распорной втулки на нову.

Вставте провідну шестерню в кратер редуктора і встановіть шайбу, потім фланець провідної шестерні, слідом за ним внутрішнє кільце переднього підшипника, сальник і маслоотражатель. Для обмеження зсувів під робочими навантаженнями провідною шестерінки відрегулюйте підшипник ведучої шестерні. Щоб це зробити, створіть початковий натяг за допомогою динамометра, який заміряє момент опору провертання провідної шестерні. Затягніть гайку фланця, перевіряючи момент опору. Він повинен відповідати для нових підшипників 7,5-9,5 кгс.

Встановіть разом із зібраною коробкою диференціала зовнішні кільця підшипників. Затягуйте болти кріплення динамометричним ключем, попередньо встановивши кришки підшипників. За зниженням рівня масла, тобто нижче рівня нормальної роботи редуктора, замініть сальник на новий. Зберіть задній міст.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: