» »

Як відремонтувати насосЯк відремонтувати насос. У тих випадках, коли в двигуні автомобіля виявлено витік охолоджуючої рідини з системи охолодження, а під час роботи двигуна на холостих обертах чути сторонній шум, що виходить з місця кріплення помпи - її потрібно замінити або відремонтувати.
Як відремонтувати насос
Вам знадобиться
  • - ремнабор для водяного насоса,
  • - викрутка,
  • - універсальний знімач,
  • - молоток,
  • - оправлення з кольорового металу.

У разі виявлення несправності водяного насоса, він в обов'язковому порядку попередньо демонтується з двигуна.

Помістивши помпу на верстак, і акуратно затиснувши водяний насос в лещатах, з нього за допомогою універсального знімача знімається зубчастий шків.

Після чого з корпусу насоса викруткою викручується гвинт, що фіксує від самовільного переміщення валика з підшипниками.

Потім ударами молотка через оправлення з кольорового металу, необхідно вибити з корпусу вал насоса з усім його вмістом: підшипниками, сальником, крильчаткою.

Зафіксувавши валик в слюсарних лещатах, з нього універсальним знімачем знімається крильчатка, після чого з'являється можливість демонтажу ущільнювального сальника, який обов'язково знімається, не дивлячись на його технічний стан.

Якщо підшипники водяного насоса під час прокручування заїдають або шумлять, то валик з підшипниками замінюється новим.

На першому етапі по збірці помпи, в її корпус вставляється ущільнювальний сальник, а потім встановлюються валик з підшипниками і крильчаткою, який фіксується стопорним гвинтом.

На останньому етапі, на передній торець валика встановлюється зубчастий шків, за допомогою якого насос і приводиться в дію.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: