» »

Як розгойдати акумуляторЯк розгойдати акумулятор. Якщо ваш акумулятор став гірше працювати, не завжди слід відразу ж від нього позбавлятися. Спробуйте продовжити йому життя і оживити його! Хороший ефект може дати розгойдування (тренування) АКБ. Для цього слід виконати три циклу зарядки і подальшої глибокої розрядки.

Як розгойдати акумулятор

При сервісному обслуговуванні акумулятора вам, крім заряду, іноді доведеться виконувати примусовий розряд. Це необхідно робити під час процесу тренувального циклу в цілях «розкачки» АКБ, а так само для того, щоб визначити її робочу ємність, яка в даному технічному стані є у акумулятора.

Якщо АКБ не може витримати тренування, спробуйте відродити його за допомогою тригодинного перезаряду або скористатися тренувальним разрядно-зарядним циклом.

Для розрядки акумулятора візьміть дві старі лампочки (ближнього і дальнього світла). Вони повинні обов'язково мати хоча б одну цілу нитку розжарення.

Включіть ці лампи паралельно і підключіть до АКБ після її зарядки. В результаті ви отримаєте повну імітацію включеного світла фар машини.

Зауважте по годинах, скільки тривав перший розряд акумулятора автомобіля до того часу, коли нитки напруження придбали малиновий колір.

Відразу ж ставте батарею на черговий цикл - зарядку. Таких маніпуляцій зробіть три рази.

Порівняйте тривалість кінцевого (третього) циклу розряду з тим часом, який було витрачено на цикл перший.

Якщо ви помітили, що час змінився у бік збільшення десь на 20-30%, це означає те, що ваш акумулятор «ожив». Якщо час залишилося колишнім, то з таким акумулятором доведеться розлучитися.

Якщо ви знаєте, що таке тестер, можете ним скористатися для визначення приблизного розрахункового часу, який було витрачено на розряд. Для цієї мети виміряйте струм розряду в найперші хвилини, а після цього розділіть ємність акумулятора на величину, яку має ток розрядки. В результаті цих дій, ви дізнаєтеся приблизний час тривалості абсолютного розряду. Це вам допоможе правильно зорієнтуватися за часом виконання всіх циклів.

Акумулятор на розрядку можна поставити і на ніч. Тоді до ранку, ви будете готові своєчасно зловити момент повного розряду.

Не тримайте свій акумулятор занадто довго повністю розрядженим. Заряджати за допомогою лампочки можна необмежено довго.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: