» »

Які документи треба передавати інспектору ДАІДокументи співробітнику ГИБДД треба не пред'являти, а передавати. Це прямо зазначено в Правилах дорожнього руху. З документами співробітник зобов'язаний поводитися акуратно, не робити ніяких позначок. У разі, якщо в документах лежать гроші або інші цінності, співробітник зобов'язаний повернути документи водієві і зажадати від нього передати їх, прибравши гроші та інші предмети.

Які документи треба передавати інспектору ДАІ
Вам знадобиться
  • - водійське посвідчення або тимчасовий дозвіл;
  • - реєстраційні документи на транспортний засіб;
  • - поліс ОСАГО;
  • - для професійних водіїв: подорожні листи, документи на вантаж і т.д.

У першу чергу, від водія потрібна наявність водійського посвідчення або тимчасового дозволу з відповідною транспортному засобу дозволеної категорії. Природно, воно має бути не прострочено. У разі, якщо транспортним засобом керує іноземний громадянин, який перебуває на території РФ тимчасово, він має право керувати транспортним засобом, маючи водійське посвідчення міжнародного або національного зразка, але оформленого відповідно до міжнародної Конвенції про дорожній рух. Якщо іноземний громадянин перебуває на території РФ на постійній основі, то після закінчення 60 днів з моменту отримання права ПМЖ, його водійське посвідчення національного зразка стає недійсним.

Наступний документ - свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Якщо транспортний засіб експлуатується разом з причепом, необхідно передати свідоцтво на причіп. Виняток передбачено для водіїв мопедів.

Необхідний документ - страховий поліс обов'язкового страхування цивільної відповідальності власника транспортного средства.Етот документ не потрібен: - власникам транспортних засобів, які не можуть розвивати швидкість вище 20 км / год; - водіям техніки, що належить Міністерству оборони РФ; - водіям транспортного засобу, зареєстрованого та застрахованого в іноземній державі, за умови його тимчасового використання на території РФ.

Водіям, що здійснюють на транспортному засобі професійну діяльність, потрібно мати з собою цілий пакет документів, основним є шляховий лист, який підтверджує, що роботодавець доручив водію виконання певної трудової задачі, перевіривши справність транспортного засобу та стан здоров'я водія. Водії, що здійснюють пасажирські перевезення, повинні мати при собі документи, що дозволяють здійснення цього виду діяльності (ліцензії, ліцензійні картки, картки доступу і т.д.). А водіям, який виконує перевезення вантажу, потрібні документи із зазначенням відправника вантажу, що саме перевозиться, в якій кількості, куди і хто вантажоодержувач (товарно-транспортні накладні, довіреності тощо). Якщо вантаж великогабаритний, або великоваговий, або небезпечний, то потрібні додаткові документи, передбачені відповідними правилами.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: