» »

Як отримати транзитні номериТранзитні номерні знаки. При придбанні автомобіля покупець має право одержати транзитні номери, які у встановлені терміни повинні бути обмінені на постійні реєстраційні номерні знаки. Законом передбачено, що при покупці авто, необхідно зареєструвати його в перебігу 5 днів. У разі отримання транзитних номерів, поставити машину на облік можна в перебігу 20 днів. З 2010 року штраф за несвоєчасну реєстрацію збільшився з 300 до 800 р.

Як отримати транзитні номери
Вам знадобиться
  • Паспорт, ПТС на автомобіль, договір купівлі-продажу або довідка-рахунок.

Згідно наказу № 1001 МВС РФ у випадках, коли незареєстровану ТЗ знаходиться за межами території, на яку поширюється діяльність реєстраційного підрозділу з його реєстрації, власник або власник транспортного засобу зобов'язаний протягом 5 діб отримати в реєстраційному підрозділі за місцем знаходження ТЗ реєстраційні знаки "транзит" ; для перегону ТЗ до місця реєстрації. При видачі реєстраційних знаків "транзит" в документі, що засвідчує право власності на транспортний засіб, і в паспорті транспортного засобу робиться відмітка "транзит" із зазначенням серії, номера, дати видачі та строку дії знаків, яка засвідчується підписом посадової особи, яка видала ці знаки, та печаткою.

Основним документом для отримання транзитних номерів в ГИБДД є довідка-рахунок, яку можна отримати за місцем придбання машини. Органи ГИБДД видають транзитні номери з використанням металевої, пластикової чи паперової основи. Вартість отримання металевих або пластикових номерів складає 1000р, паперових - 100р. Досвід показує, що самостійне отримання транзитних номерних знаків в органах ГИБДД може зайняти цілий день. Власник має право звертатися до будь вподобане йому відділення ГИБДД.

При придбанні автомобіля в автосалоні, на авторинку або в комісійному магазині, що має відповідну реєстрацію, транзитні номери можуть бути видані безпосередньо за місцем здійснення покупки. За цю процедуру може бути передбачена окрема плата.

При придбанні автомобіля у приватної особи обов'язково слід оформити договір купівлі-продажу з нотаріальним посвідченням. При отриманні транзитних номерів він буде основним документом, що засвідчує законність придбання авто.

У разі якщо термін дії транзитних номерів близький до закінчення, а автомобіль не дістався до місця передбачуваної постійної реєстрації, необхідно обміняти транзитні номерні знаки на нові. Процедура обміну аналогічна процедурі їх отримання.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: