» »

Як поміняти старі права на новіЗакінчується термін дії вашого водійського посвідчення? Значить, прийшов час поміняти його на нове. Тим більше що з 1 березня 2011 року видано права, відповідні міжнародної Конвенції про дорожній рух зі штрих - кодом на зворотному боці, що дозволяє повністю автоматизувати перевірку документів.

Як поміняти старі права на нові

Пам'ятайте, що місце заміни старих прав на нові не залежить від місця прописки або округу проживання. Ви можете звернутися в будь-який підрозділ ДАІ в Москві, яке відповідає за видачу прав нового зразка.

Міняти права найзручніше в середу або п'ятницю. Як показує практика роботи підрозділів ДАІ, в ці дні менше відвідувачів, ніж в інші. Не забудьте, що в понеділок ДАІ не працює - вихідний день. Приходити краще всього перед обідом. Якщо прийдете до відкриття, зіткнетеся з вже скопилася перед вікном чергою. Через пару годин вона розсмоктується, і ближче до обіду ви можете безперешкодно і швидко поміняти посвідчення.

Для заміни прав вам необхідно подати у відповідне вікно обраного вами МОТОТРЕР наступні документи: медсправка на придатність до керування транспортними засобами відповідних категорій, її копія, цивільний паспорт і старе водійське посвідчення. Медичну довідку необхідно оформити, пройшовши лікарську комісію з медичного огляду водіїв у будь-якому медзакладі, уповноваженому на видачу таких довідок. Із 1 червня 2011 року для медсправок запроваджуються бланки єдиного зразка.

Після перевірки правильності та достовірності документів вам видадуть квитанцію для оплати держмита. Сплатіть квитанцію в будь-якому відділенні ощадбанку або ж через термінал, встановлений прямо в ДАІ. Величина держмита - 800 рублів. Сюди ж включена вартість фотографій, які зроблять прямо в ДАІ.

Не варто міняти водійське посвідчення на посвідчення нового зразка, якщо у вас немає в цьому крайньої необхідності, і ви не збираєтеся керувати автомобілем за кордоном. Ви заощадите собі масу часу і нервів, тому що які б нововведення не вводилися в державних установах, бюрократія залишається поки що махрової.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: