» »

Як змінилися штрафи в Москві



З 1 липня 2012 законодавці збільшили штрафи автомобілістам за неправильну парковку. Причому в Москві і Санкт-Петербурзі суми стягнень значно відрізняються від тих, що діють на решті території Росії, і вже наближаються до тих сумах, які платять в Європі. Однак, за оцінками автоекспертів, поведінка московських автомобілістів практично не змінилося, і паркуватися правильніше вони не стали.

Як змінилися штрафи в Москві
Чому ж штраф в 3000 рублів не змушує московських водіїв, на відміну від європейських, дотримуватися правил паркування? Звичайно, зовсім не тому, що москвичі багатшими жителів Парижа або Барселони. Однією з причин такої поведінки є відсутність в Москві спеціальної паркувальної поліції, такою, що працює на вулицях міст Європи. Цей орган займається тільки тим, що виявляє порушників і виписує їм штрафи.

Російської ГИБДД переважніше відловлювати тих, хто порушує правила дорожнього руху на дорогах, штрафуючи за виїзд на зустрічну смугу або перевищення швидкості. Виписуючи штраф за неправильну парковку, співробітник ГИБДД працює на бюджет, тому особливого бажання боротися з тими, хто неправильно паркується, у дорожньої інспекції немає.

Крім того, зовсім не очевидна невідворотність покарання. Адже в Європі номер автомобіля жорстко прив'язаний до особистості його власника і по ньому в базі даних можна визначити не тільки прізвище та ім'я, а й фіскальний адресу, за якою він отримує всі рахунки. Тому інспектору цілком достатньо просто виписати штраф і приклеїти квитанцію на лобове скло. У Росії водій може отримати квитанції на адресу реєстрації, в той час, як сам він проживає в іншому населеному пункті.

Крім того, в Росії процес фіксації порушення займає набагато більше часу. Звичайний патрульний ГИБДД не має права виписати штраф - це робить екіпаж, що фіксує порушення правил паркування спеціальним відеореєстратором. У столиці цим займаються співробітники Центру організації дорожнього руху. Таких автомобілів, обладнаних необхідними приладами, всього 10. Щоб машина вважалася припаркованої неправильно, її необхідно зняти на одному і тому ж місці за допомогою приладу двічі протягом 5 хвилин. Якщо в цей час машина так і залишилася стояти, її дані передаються в базу даних ГИБДД.

Зрозуміло, що такими темпами неможливо відстежити всі автомобілі, припарковані з порушеннями. Крім того, квитанції штрафів водії отримують через тиждень-другий, тому багато хто з порушників ще не понесли покарання і не відчули необхідність виправлятися.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: