» »

Що потрібно для заміни водійських правЗаміна водійського посвідчення може знадобитися в декількох випадках: термін дії документ закінчився, ви втратили його, ви отримали іншу категорію водіння або змінили прізвище. "Правила складання кваліфікаційних іспитів і видачі водійських посвідчень" (П.п. 12, 13) дозволяють зробити заміну водійського посвідчення в будь-якому відділенні ГИБДД як за місцем фактичного проживання, так і за пропискою.

Що потрібно для заміни водійських прав
Отже, термін дії вашого водійського посвідчення добігає кінця або вже закінчився, і ви ламаєте голову, які документи вам будуть потрібні для заміни цього посвідчення на нове. У вирішенні питання допоможе інформація з офіційного сайту ДІБДР і "Правила складання кваліфікаційних іспитів і видачі водійських посвідчень". У відділення ГИБДД потрібно представити:

1. Заява на зміну удостоверенія.2. Документ, що засвідчує особу. Наприклад, паспорт. Якщо ви військовослужбовець і проходите службу за контрактом - військовий квиток. Якщо ви знаходитесь на території Росії тимчасово - закордонний паспорт.3. Документ про реєстрацію місця проживання. Наприклад, паспорт з відміткою про реєстрацію, свідоцтво про реєстрацію за місцем жітельства.4. Медична довідка (форма N 083/У-89) .5. Старе водійське удостовереніе.6. Квитанція про сплату держмита.

Після видачі нового водійського посвідчення старе втрачає силу. На ваше прохання його можуть вам видати після проведення процедури анулювання.

Якщо ви втратили посвідчення, у вас його вкрали або воно з якихось причин воно виявилося зіпсовано, в ГИБДД буде потрібно представити ті ж документи (за винятком старого посвідчення).

Якщо ви отримали іншу категорію водіння, список документів наступний:

1. Свідоцтво про проходження навчання на іншу категорію водіння. 2. Заява на зміну удостоверенія.3. Документ, що засвідчує лічность.4. Документ про регістраціі.5. Медична довідка (форма N 083/У-89) .6. Водійське удостовереніе.7. Квитанція про сплату держмита.

При видачі водійського посвідчення на право керування транспортними засобами іншої категорії раніше видане посвідчення у вас вилучать.

У разі зміни прізвища "Правила складання кваліфікаційних іспитів і видачі водійських посвідчень" не зобов'язують міняти водійське посвідчення зі старим прізвищем. Ви можете дочекатися закінчення терміну дії наявного посвідчення, а потім змінити його. У відділенні ГИБДД вам буде потрібно представити, крім основного пакету документів, свідоцтво про шлюб.

Для того щоб у відділенні ГИБДД не виникла проблема виготовлення копій для деяких документів, підготуйте їх заздалегідь і візьміть з собою.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: