» »

Як отримати права категорії BВодійське посвідчення категорії В дає право на керування автомобілем вантажопідйомністю до 3,5 тонни і має до восьми пасажирських місць в салоні. Щоб стати його власником, потрібно скласти іспит в ГИБДД після курсу навчання в автошколі або самопідготовки, якщо в регіоні, де ви зареєстровані його приймають екстерном.

Як отримати права категорії B
Вам знадобиться
  • - довідка про проходження водійської медкомісії;
  • - фотографії;
  • - квитанції про оплату держмита;
  • - заповнений пакет документів для подачі в ГИБДД;
  • - знання Правил дорожнього руху;
  • - послуги автошколи або інструктора.

Якщо ваш вибір - автошкола, починати треба з її ретельного вибору. Вивчіть відгуки інших учнів (їх можна знайти, зокрема, на різних місцевих форумах, як спеціалізованих для автолюбителів, так і загальної тематики), відвідайте кілька найближчих закладів такого плану. Дізнатися, що входить у вартість послуг, а за що доведеться доплатити.
По можливості дізнайтеся також, який відсоток успішного складання з першого разу випускниками цікавлять автошкіл (ця статистика може публікуватися у місцевих газетах, але не завжди).

Перш ніж зараховувати вас до групи, автошкола попросить пред'явити медичну довідку. Часто її можна пройти за окрему плату безпосередньо в самому навчальному закладі. В іншому випадку ви можете звернутися в будь-який медичний центр, який надає цю послугу.

Курс навчання в автошколі складається з двох частин: теорії та практичного водіння на майданчику і в умовах міста. При самоподготовке вчити теорію (Правила дорожнього руху) вам доведеться самостійно. А практичні навички водіння відпрацьовувати з приватним інструктором (краще на машині з паралельними педалями, особливо на самому першому етапі навчання) або дуже досвідченим водієм.
Не буде зайвим додатково потренуватися в здачі теоретичної частини іспиту і при навчанні в автошколі. Зробити це можна за допомогою сайту ГИБДД МВС РФ або будь-якого регіонального управління ДІБДР. Представлені онлайн тести і на багатьох інших ресурсах.

Практика показує, що на самостійне вивчення теорії достатньо двох тижнів, за умови щоденних занять не менше двох годин кожне. З водінням все індивідуально: комусь достатньо десяти годин за кермом, а іншому мало і ста.
Якщо ж ви впевнені в собі, можете йти на іспит. Зазвичай його організацією для своїх учнів займається автошкола. Від вас буде потрібно тільки заповнити папери, оплатити держмита і в призначений день з'явитися в підрозділ ГИБДД. При самоподготовке доведеться самостійно звернутися туди, отримати і заповнити необхідні документи та сплатити через Ощадбанк або термінал мита.

Далі від вас в обох випадках потрібно успішно здати теоретичну частину іспиту і продемонструвати вміле водіння на майданчику і міських вулицях.
Після цього жадані права ваші.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: