» »

Як поставити машину на облікБудь автолюбитель знає, що для експлуатації необхідна постановка його на облік в ДАІ. Пам'ятайте, що тепер ця процедура значною мірою спрощена, що заощадить ваш час і сили.

Як поставити машину на облік
Вам знадобиться
  • -паспорт;
  • -договір купівлі-продажу;
  • -паспорт транспортного засобу;
  • -поліс ОСАГО;
  • -ксерокопія ПТС та договору купівлі продажу.

Пам'ятайте, що в даний час існує безліч компаній, які за певну плату можуть надати досить відчутну допомогу у постановці автомобіля на облік або ж взяти відповідальність за весь процес повністю. Таку ж послугу пропонують і автосалони при покупці нової або старої машини. Врахуйте, що якщо ви вирішите полегшити собі життя і перекласти всю роботу на плечі подібного роду компанії, то будьте готові добряче розщедритися. Вартість (залежно від ступеня допомоги) коливається від 3500 до 10 000 рублів. Якщо ви вирішите ставити авто на облік самостійно, то це обійдеться в суму близько 1000 рублів.

У більшості регіонів Росії процедура постановки автомобіля на облік значно спрощена допомогою її автоматизації. Але нововведення впроваджені поки не скрізь, тому скористайтеся офіційним сайтом ГИБДД вашого регіону, щоб дізнатися інформацію про можливість попередньо заповнити заяву на постановку авто на облік і заздалегідь записатися на певний день і час. Також існує можливість роздрукувати квитанції для сплати державного мита з уже заповненими реквізитами.

У тому випадку, якщо ви попередньо записалися, то по приїзду в ДАІ до призначеного часу і датою (які ви зарезервували через інтернет), відшукайте віконце, в якому проводиться постановка транспортних засобів за попереднім записом, і подайте туди заздалегідь підготовлений пакет документів. Він включає крім заяви і вже оплачених квитанцій ще й ваш громадянський паспорт, паспорт транспортного засобу та договір купівлі продажу. Після перевірки інспектором правильності заповнення всіх документів необхідно надати автомобіль на майданчик для огляду.

Якщо ж ви проходите зазначену процедуру в загальному порядку, то доведеться відстояти чергу у вікно для подачі вже зазначеного пакета документів. Найкраще приїхати раніше - це заощадить вам час. Автомобіль поставте ближче до майданчика, тому що після подачі документів вам буде потрібно надати транспортний засіб для огляду саме на майданчик, де, як правило, своя черга.

Після того, як інспектор на майданчику звірить номер двигуна і кузова з прописаними у вашому ПТС, і поставить відмітку про її проходження, поверніться в те ж вікно, куди на початку подавали документи на перевірку. Віддайте туди заяву з відміткою про проходження огляду автомобіля та оплачені квитанції держмита. Дочекайтеся виклику по гучномовному зв'язку та отримаєте номери і талон про реєстрацію. Обов'язково перевірте інформацію, написану у виданому вам реєстраційному талоні.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: