» »

Як потрібно розмовляти з ДАІКоли інспектор Державтоінспекції зупиняє водія, той часто просто не знає, як поводитися в спілкуванні зі служителем закону. Спокій і терпіння - два кращих друга автомобіліста, які допоможуть йому вийти із скрутного становища.

Як потрібно розмовляти з ДАІ

Якщо вас зупинив інспектор, постарайтеся включити диктофон та відеокамеру. При цьому бажано зафіксувати дату і час вашого зупинки. Пам'ятайте про те, що співробітник ДПС повинен представитися і вимовити своє звання. Маючи запис, ви можете бути спокійні, оскільки зупинив вас інспектор не буде вести себе нахабно при вигляді камери і вже тим більше вимагати хабар. Поцікавтеся його нагрудним номером, якщо хочете отримати ще більші гарантії безпеки. Крім того, ви маєте повне право попросити документи даішника, і він повинен пред'явити вам їх на першу вимогу.

Проявляйте терпіння і ввічливість, це буде тільки вам на руку. Якщо ви пред'явили співробітнику ДПС всі свої документи, з якими все гаразд, і серйозних порушень за вами не було помічено, то ви, швидше за все, зможете вирушити далі через кілька хвилин. Ведіть себе природно і спокійно. Пам'ятайте про те, що співробітники ДАІ при навчанні проходять відмінну психологічну підготовку, і вони легко вловлюють, коли сидить перед ними автомобіліст починає психувати або нервувати. Інспектор цілком може зачепитися за вашу нервозність і використовувати це проти вас. Навіть якщо ви кудись поспішаєте і вже неможливо спізнюєтеся, зосередьтеся і заспокойтеся, інакше ви ризикуєте накликати на себе серйозні проблеми, а це мало кому потрібно.

Якщо інспектор починає провокувати вас на конфлікт, ні в якому разі не піддавайтеся. Ведіть себе впевнено і спокійно, подібна поведінка вам тільки на руку. Якщо інспектор намагається переконати вас у вашій винності і покарати вас, а ви знаєте, що ніяких проступків не вчинили, поясніть даїшнику його помилку, апелюючи до законодавчих актів. Часто співробітники ДПС починають психологічно тиснути на водія, залучаючи до діалогу ще одного або двох інспекторів. Ваше завдання - витримати подібний тиск, не звертаючи уваги на поведінку даішників.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: