» »

Як зняти з обліку розбиту машинуПісля ДТП багато автовласників вирішують або продати своє авто, або утилізувати. В обох випадках належить взаємодія з органами ГИБДД для оформлення відповідних документів. Що потрібно, щоб зняти автомобіль з обліку для продажу або утилізації?

Як зняти з обліку розбиту машину
Вам знадобиться
  • - паспорт транспортного засобу;
  • - довідка про ДТП;
  • - громадянський паспорт;
  • - довіреність на право володіння технічним засобом.

Якщо ви вирішили зняти автомобіль з обліку в ГИБДД з причини його продажу після ДТП, викличте евакуатор, щоб доставити його з місця стоянки до реєстраційного пункту ГИБДД.

З'явитеся в ГИБДД і напишіть заяву про те, що ви хочете зняти автомобіль з обліку.

Дочекайтеся, поки ваш автомобіль огляне інспектор на оглядовому майданчику і зробить позначку про те, що транспортний засіб не придатне для експлуатації.

Візьміть у вікні реєстрації транспортних засобів квитанцію на сплату держмита на знятті автомобіля з обліку. Сплатіть держмито в найближчому відділенні будь-якого банку.

З паспортом транспортного засобу, довіреністю, якщо автомобіль є в довірчому володінні, заявою, державними номерами зверніться у вікно реєстрації транспортних засобів.

Дочекайтеся обробки документів. Отримайте паспорт транспортного засобу з відміткою про те, що автомобіль був знятий з обліку.

Якщо ви знімаєте автомобіль з обліку з причини утилізації, викличте інспектора ГИБДД на місце стоянки розбитого автомобіля. Інспектор звірить номери двигуна і кузова із зазначеними в паспорті транспортного засобу і видасть акт про огляд транспортного засобу.

Зверніться до реєстраційного органу в ГИБДД за місцем проживання, заповніть бланк заяву про зняття автомобіля з обліку і отримаєте квитанцію про сплату держмита на зняття автомобіля з обліку.

Сплатіть держмито у відділенні будь-якого банку.

Зверніться до реєстраційного органу ГИБДД з паспортом транспортного засобу, актом огляду, квитанцією про оплату, заявою про зняття автомобіля з обліку з причини його утилізації.

Дочекайтеся обробки документів. При утилізації автомобіля паспорт транспортного засобу залишається в архіві реєструючого органу.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: