» »

Як оформити транзитні номериПри покупці машини покупець має право на отримання транзитних номерів, які повинні бути обмінені у встановлені терміни на постійні. Законом України передбачено, що при придбанні автомобіля його необхідно зареєструвати протягом 5 днів. І після отримання транзитних номерних знаків необхідно поставити авто на облік протягом наступних 20 днів.

Як оформити транзитні номери
Вам знадобиться
  • - ПТС на машину;
  • - договір купівлі-продажу (довідка-рахунок);
  • - паспорт.

Отримайте обов'язково протягом 5 діб транзитні номери, якщо ваша машина знаходиться за межами тієї території, на яку була поширена діяльність реєстраційного підрозділу. Отримайте за місцем знаходження вашого авто знаки «транзит» для того, щоб перегнати транспортний засіб до місця його безпосередньої реєстрації. При отриманні таких номерних знаків у документі, що засвідчує право на володіння даною машиною, і в паспорті самого автотранспорту робиться позначка «транзит» і вказується серія, номер, дата видачі та строк їх дії, яка потім завіряється підписом співробітника, який видав дані знаки, а також печаткою відділу.

Запам'ятайте, для отримання транзитних номерів в органах ГИБДД вам потрібна довідка-рахунок, яку ви можете взяти за місцем придбання машини. Видаються такі номери з використанням пластикової, металевою або паперової основи. Їх ціна становить: 1000 рублів за металеві або пластикові та 100 рублів за паперові. Як правило, на самостійне отримання транзитних номерів йде цілий день. Власник машини може звернутися за їх ними в будь-яке відділення ГИБДД.

Отримайте транзитні номерні знаки прямо при здійсненні покупки машини. Так, при придбанні автомобіля на авторинку, в автосалоні або в комісійному магазині ви можете відразу отримати їх, якщо у продавців є відповідна реєстрація. За такі номера вам доведеться додатково заплатити, але зате ви їх зможете забрати вже через кілька годин, і вам не доведеться для цього стояти в черзі і заповнювати бланки. Від вас буде потрібно тільки підпис.

Обов'язково оформите договір купівлі-продажу при покупці машини у приватної особи і не забудьте потім його нотаріально завірити. При зверненні до органів ГБДД цей документ буде підтверджувати законність придбання авто, і ви без проблем зможете отримати транзитні номери. Заповніть у відділенні заяву на надання номерних знаків, і в зазначений час ви зможете їх забрати.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: