» »

Як отримати нові праваЗ березня 2011 року в Росії введені водійські права нового зразка, які відповідають міжнародним стандартам. Тим часом масовий обмін старих прав на нові не проводиться. Їх видають тим, хто вперше отримує водійське посвідчення або змінює старе після закінчення його терміну дії.

Як отримати нові права
Вам знадобиться
  • - медична довідка для водія;
  • - паспорт;
  • - фото;
  • - навички водіння автомобіля;
  • - знання правил дорожнього руху;
  • - пакет документів по заміні старих прав у зв'язку із закінченням строку дії або видачі їх замість втрачених або зіпсованих.

Для тих, хто отримує водійські права вперше, процедура з введенням нової форми водійського посвідчення ніяк не змінилася: заучування правил дорожнього руху, навчання водінню в автошколі, з приватним інструктором або самостійно, здача теоретичного тесту на знання правил дорожнього руху, іспиту на навички водіння на майданчику і по місту, і сплата всіх необхідних держмита.

Всі, кому права були видані до березня 2011 року, можуть їздити по них аж до закінчення терміну дії документа, що становить 10 років з моменту видачі.
Але якщо дуже хочеться отримати нові права прямо зараз, можна звернутися в територіальний підрозділ ГИБДД із заявою, ніби вони загублені. Хоча обманювати взагалі-недобре.
До того ж поспішати з отриманням прав нового зразка особливого сенсу немає. Хоча вони і відповідають світовим стандартам, для поїздок на авто за кордон все одно бажано оформляти міжнародні права.

Якщо ж ваше водійське посвідчення дійсне втрачено або прийшло в непридатність, ви повинні звернутися за новим у свій підрозділ ДАІ за місцем прописки або тимчасової реєстрації.
Візьміть з собою паспорт і водійську картку. У заяві вкажіть, що згодні отримати тимчасові права. Ви вправі і не погоджуватися, але тоді не зможете сісти за кермо протягом місяця, поки не будуть готові нові права.
Ну і оплатіть необхідні держмита в найближчому відділенні Ощадбанку.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: