» »

Як розмовляти з даішниками УкраїниСамий нелюбимий момент у всіх автовласників - це розмова з інспектором ГИБДД. А якщо ця розмова ще й у справі, та ще й в іншій країні ... Здають нерви і гаманець порожніє. А адже можливий і інший поворот подій.

Як розмовляти з даішниками України

Всі, хто подорожує влітку в Криму на машині, стикалися з інспекторами ДАІ України. І мало хто їхав не оштрафували, але тільки без квитанції. Багато, боячись позбавлення прав в чужій державі, віддавали інспекторам захмарні за російськими мірками суми. Хоча офіційні штрафи на Україні набагато нижче наших. І за багато правопорушення, за які в Росії прав позбавляють, на Україні лише виписують штраф (наприклад, за перетин суцільної лінії). Так чому ж наші співвітчизники, так вміло обходять закон у своїй країні, на Україні раптом починають погоджуватися з будь-якими вимогами зупинив їх інспектора, якому потім особисто в руки віддають величезні суму так званого штрафу. Багато хто скаже: "Від них так просто не виїдеш ..." Дійсно, туристичний сезон триває 3-4 місяці, і інспектору треба встигнути заробити на весь рік за рахунок багатих "москалів". Логіка зрозуміла.

Після того, як вас зупинили, може відбудуться приблизно такий діалог:
Інспектор: Перевищення у вас, 20 км.
Ви: Так, перевищив, не сперечаюся.
І.: Пройдемо, будемо штраф оформляти.
Ви проходите за інспектором в машину або будку стаціонарного поста. Там будуть ще інспектори, які потім із задоволенням включаться в гру під назвою «Розведи на гроші».
І.: штраф 400 гривень, будемо виписувати? - І запитально дивиться на вас. Для довідки: 400 гривень це приблизно 1000 рублів.
Ви: Так, виписуйте.
І.: Так виписувати? - І це питання з різними інтонаціями буде виголошено їм ще кілька разів, при цьому за ручку він братися не поспішає.
У кожному разі, ваше завдання - наполягати на виписці штрафу.
Далі йдуть варіанти вирішення конфлікту.
І.: А у вас гривні є або ви поміняти ще не встигли? Ми можемо і рублями взяти.
А банк ще не відкритий (уже закритий). Як ви будете платити?
200 гривень, йде?
Йде, - відповідаєте ви, - виписуйте.
Ваше завдання - на будь-які питання інспектора просити офіційної виписки штрафу. Сперечання може тривати довго, на вас почнуть тиснути інші співробітники, знижуючи суму штрафу. Справа в тому, що будь-який виписаний штраф ви можете сміливо тут же викидати. Ніхто і ніяк не простежить, чи сплатили ви його, якщо ви громадянин іншої держави. Українським даішникам зовсім нема чого з вами возитися просто так, без особистої вигоди і витрачати час на формальне виписування офіційних штрафів. Тому вони починають лякати неіснуючими санкціями. Щоб вам здалося простіше заплатити особисто інспектору. Та ж схема працює і при правопорушенні, що передбачають відбирання прав. Позбавити прав підданого іншої держави - не така проста процедура. Тому ваше завдання - наполягати на офіційному документуванні ваших правопорушень у спокійній формі. Після 15-20 хвилин такого діалогу вас в 99% випадків відпустять. Взяти з вас нема чого, а час втрачати, коли повз проїжджають десятки потенційних жертв, інспектору не хочеться.

Як уникнути штрафу:
- Завжди і у всіх випадках наполягати на офіційному документуванні вашого правопорушення.
- Спокійний, доброзичливий тон розмови, без хамства і образ.
- Знання ПДР і штрафів України.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: