» »

Яке покарання за перетин суцільноїПорушення правил дорожнього руху неминуче тягне за собою неприємні наслідки. Потураючи своїм інтересам, ви можете ініціювати аварію. У деяких випадках за порушення на дорозі, співробітник ГИБДД має право відібрати у вас права і подати до суду. Перетин суцільної - одне з частих в практиці.
Яке покарання за перетин суцільної

Суцільна лінія на дорозі порівнянна з невидимою стіною, заїжджати за яку категорично забороняється. Інакше ви ризикуєте опинитися без водійських прав за «виїзд на смугу зустрічного руху».

Крім однією суцільною, на дорогах є і подвійна суцільна. Призначення її залишається таким же, просто застосовується вона у випадках, коли є чотири і більше смуг руху. Обгін ж дозволяється тільки на тих ділянках дороги, де суцільну лінію змінює переривчаста.

Найчастішим порушенням вважається обгін попереду автомобіля, що їде по зустрічній смузі. В результаті співробітник ГИБДД має права позбавити вас прав на 4-6 місяців.

Також ви піддамо покаранню, якщо перетнете суцільну при повороті, не доїхавши парочку метрів до ділянки, що дозволяє робити цей маневр. Така нетерплячість приведе вас до позбавлення прав.

Розворот на дорозі, де проведена суцільна лінія вважається порушенням правил дорожнього руху. Однак прав вас за це не позбавлять, а випишуть штраф на 1,5 тис. р..

Самий «легкий» штраф виписується співробітниками поліції, якщо ви перетинаєте суцільну лінію, виїжджаючи з двору. Сума санкції в цій ситуації складе всього 100 р.

Однак, якщо порушення, що тягнуть за собою штраф, виконуються на місцях з «обмеженою видимістю» (наприклад, біля повороту), то покаранням буде вже не виплата грошей, а позбавлення прав.

Існують і ситуації, коли перетнути суцільну дозволяється. Якщо шлях вам перегородив автомобіль, який неможливо об'їхати по своїй стороні, то пропустивши всі зустрічні машини, ви маєте право об'їхати перешкоду, виїхавши на зустрічну смугу. Але правомірним ця дія буде вважатися тільки у випадку, коли іншого варіанту об'їхати перешкоду однозначно немає, інакше автоінспектор має право виписати штраф у розмірі 1,5 тис. р..

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: