» »

Як зняти машину з реєстраціїУ разі зміни місця реєстрації власника автомобіля, утилізації або припинення права власності необхідно зняти авто з реєстраційного обліку. Процедура зняття транспортних засобів з обліку виконується тільки за місцем реєстрації автомобіля.
Як зняти машину з реєстрації

Підготуйте документи, необхідні для зняття автомобіля з обліку: заяву з позначкою про звірку номерних агрегатів, що засвідчує особу власника документ (паспорт), позначку про зняття з обліку у військкоматі (для вітчизняних позашляховиків, вантажівок, автобусів і важких мотоциклів), ПТС з копією, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, за необхідності - довіреність з нотаріально завіреною копією. Талон проходження ТО і поліс ОСАГО не потрібні. До речі, якщо зняття з обліку проводиться з метою зміни власника, наступний власник має право переоформити діючий талон ТО на себе без проходження самого техогляду.

Здайте реєстраційні номерні знаки та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу в реєстраційне відділення ГИБДД. У разі втрати будь-якого документа необхідно написати пояснення. У разі зняття автомобіля з обліку з метою зміни місця реєстрації власника (в межах РФ) номерні знаки не здаються.

При бажанні зберегти номерні знаки для установки їх на нову машину повідомте про це при знятті з обліку. При цьому врахуйте, що обидва автомобілі (і старий, і новий) повинні належати одному власникові. При зміні власника транспортного засобу реєстраційні номери змінюються обов'язково.

Скористайтеся актом одиничного технічного огляду транспортного засобу, якщо автомобіль знаходиться далеко від місця реєстрації і доставляти його немає можливості або бажання. Отримати даний акт можна за місцем фактичного місцезнаходження автомобіля.

При знятті автомобіля з обліку співробітники ГИБДД перевіряють його по базах угону і розкрадання, базах розшуку осіб та іншим. Можливі причини відмови при знятті з обліку: арешт автомобіля судовими приставами, ознаки підробки номерів і ПТС.

У разі списання (утилізації) автомобіля для зняття з обліку потрібні ті ж документи, а також заява на списання. У процесі процедури ПТС свідоцтво про реєстрацію та номерні знаки здаються. При втраті або знищенні-якого документа потрібно написання пояснення. Протягом 10 днів після здачі документів і зняття машини з обліку відповідні відомості надходять до податкової інспекції.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: