» »

Як поставити на облік новий автомобільЯк поставити авто на облік. Якщо ви купили нову машину в автосалоні, швидше за все, вам запропонують за доплату здійснити всі формальності по реєстрації машини. Але ви можете провести цю процедуру і самостійно. Реєстрація автомобілів здійснюється МРЕВ ДАІ за місцем прописки власника. Ви можете записатися туди на прийом по телефону або через інтернет.

Як поставити на облік новий автомобіль
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - техпаспорт на машину;
  • - поліс ОСАГО;
  • - гроші на оплату держмита;
  • - машина для пред'явлення до огляду.

Коли буде відома дата покупки (нерідко в автосалонах немає в наявності автомобіля потрібної моделі або кольору, і доводиться чекати деякий час), ви можете зв'язатися зі своїм МРЕВ ГИБДД по телефону або записатися через інтернет за допомогою форми на сайті регіонального управління ДІБДР на будь-який зручний вам час за умови, що воно вільно.

Бланк заяви на реєстрацію можна завантажити на сайті ГИБДД МВС РФ або свого регіонального управління цього відомства, порталі «Госуслугі.ру» або отримати в МРЕВ.
Для економії часу та паперу ви можете (за умови реєстрації на порталі держпослуг) заповнити та подати заяву онлайн за допомогою легкого у зверненні інтерфейсу.

У призначений день ви повинні пригнати автомобіль на майданчик для огляду МРЕВ і з'явитися на прийом до обумовленого часу з пакетом документів.
Це ваш паспорт або інший замінюючий його документ, наприклад, посвідчення особи військовослужбовця, техпаспорт на машину і документи, що засвідчують право власності на неї (папери з автосалону, що підтверджують покупку).

Знадобиться також сплатити держмита: за видачу свідоцтва про реєстрацію автомобіля, внесення змін в раніше виданий техпаспорт і видачу державних номерів. Актуальні розміри держмита ви можете дізнатися на сайті ГИБДД, його регіонального управління за своїм суб'єкту Федерації або порталі держпослуг, а реквізити для оплати дізнатися на сайті регіонального управління ДІБДР, отримати в МРЕВ або Ощадбанку.

Обов'язковий до пред'явлення поліс ОСАГО на автомобіль ви можете оформити в салоні при купівлі або при зверненні безпосередньо в страхову компанію.
Якщо на машину вдавалося транзитні номери, не забудьте їх взяти з собою.

Після прийняття у вас документів не пізніше, ніж через три години, працівники МРЕВ повинні почати огляд вашої машини. Її перевірять на предмет справності основних вузлів і наявність всього, що передбачено правилами дорожнього руху.
Процедура може зайняти не більше трьох годин, по її завершенні, якщо все в порядку, вам повинні видати номера та свідоцтво про реєстрацію.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: