» »

Куди дзвонити при евакуаторіЯкщо ви в поспіху поставили машину в недозволеному місці, пішли у справах, а її в цей час відвезли на евакуаторі, не панікуйте. Вам легко вдасться повернути транспортний засіб, однак штраф заплатити все ж доведеться.

Куди дзвонити при евакуаторі

Якщо ви побачили, що вашу машину евакуаторщики готують до вантаження, вимагайте поставити її на місце, ви маєте на це повне право. Це не позбавить вас від штрафу за неправильне паркування, проте краще оплатити його відразу, ніж потім витратити купу часу на те, щоб визволити авто зі штрафного стоянки.

Якщо ви вийшли на вулицю і не виявили власної машини, спочатку наберіть «02» і розкажіть черговому оператору про те, що трапилося. Обов'язково назвіть марку машини, її номер, а також час і місце події. При дзвінку майте напоготові ручку і блокнот, оскільки вам продиктують номер телефону служби евакуації.

Зв'яжіться зі службою евакуації та уточніть, куди саме відвезли ваш транспортний засіб. Ви можете побувати на штрафмайданчику, щоб переконатися, що з вашим транспортним засобом все гаразд. Після цього знадобиться відвідати спецвідділ ДПС, щоб оформити документи і отримати штрафну квитанцію.

Будьте морально готові до того, що евакуаторщики можуть відвезти ваше авто не на найближчу штрафстоянку, а на паркінг в іншому кінці міста. Поки машина не опиниться на штрафмайданчику і її не оформлять згідно з існуючим законодавством, ніякої інформації про її місцезнаходження ви не отримаєте.

При відвідуванні відділу ДПС будьте готові пред'явити інспектору паспорт, водійське посвідчення і технічний паспорт автомобіля. Співробітник ДПС видасть вам постанову про адміністративне порушення і протокол. Ви зобов'язані сплатити штраф і погасити адміністративну заборгованість за 30 днів з моменту видачі постанови.

Якщо ви упоралися за день, ви зможете обійтися «малою кров'ю», а от якщо ви заберете машину через 24 години після її безпосередньої евакуації, доведеться сплатити кожну годину її знаходження на штрафній стоянці. При знаходженні авто на штрафмайданчику більше 6 місяців лічильник зупиняється, але в цьому випадку ви зможете повернути машину тільки за допомогою суду.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: