» »

Як встановити підігрівач тосола на ВАЗУстановка підігріву тосола. Передпусковий підігрівач тосола - незамінний пристрій, що полегшує пуск двигуна в найсильніші морози. Для автомобілів марки ВАЗ це особливо актуально, так як вони «не люблять» заводитися взимку. Установка автономного підігрівача тосола - вдале рішення цієї проблеми, цілком здійсненне своїми силами.

Як встановити підігрівач тосола на ВАЗ
Вам знадобиться
  • - передпусковий підігрівач;
  • - охолоджуюча рідина (тосол);
  • - ємність для збору тосола;
  • - імпортні хомути;
  • - армовані шланги системи охолодження.

Від'єднайте всі дроти від клем акумуляторної батареї. Злийте охолоджуючу рідину в заздалегідь приготовлену ємність. Згодом, набувши досвіду в установці подібних систем, ви зможете монтувати підігрівачі без зливу тосола.

Зніміть заглушку з забірного штуцера паливного насоса і встановіть на неї паливний шланг з комплекту до підігрівника. Щоб уникнути повітряних пробок, всі з'єднання паливних трубок проводите встик.

Монтаж приладу встановіть на болт кріплення опори передньої підвіски двигуна. Для цього відверніть гайку на цьому болті, встановіть на нього кронштейн кріплення підігрівача і закріпіть його штатної гайкою. До кронштейну прикріпіть блок підігрівача. Гайку затягніть з моментом 42-52 Нм.

Для підключення підігрівача до системи охолодження відверніть пробку розширювального бачка. Закрийте кран отопітеля (поверніть його вліво до упору). Відключіть підвідний шланг грубки від штуцера двигуна і з'єднайте його з вихідним патрубком нагрівача. З'єднання затягніть хомутом.

Вхідний патрубок нагрівача з'єднайте з патрубком насоса системи охолодження. Сполуки затягніть хомутами. Шланг прокладете уздовж правого бризковика переднього крила і щитка передка.

Харчування підігрівача на автомобілі ВАЗ з інжекторним двигуном підведіть від зливного трубопроводу. Для цього відверніть зливний шланг, вверніть в нього штуцер з ущільнювальною прокладкою, в штуцер - фільтр. Фільтр і паливний патрубок підігрівача з'єднайте шлангом. Всі з'єднання зафіксуйте хомутами.

Підключення живлення приладу на карбюраторном двигуні ВАЗ виконайте до вхідного штуцера бензонасоса, використовуючи алгоритм, аналогічний описаному.

На вихлопної штуцер підігрівача надіньте трубу відведення відпрацьованих газів. Місце з'єднання закріпіть хомутом. Саму трубу направте в сторону, протилежну руху автомобіля і закріпіть болтовим з'єднанням на кронштейні блоку циліндрів.

Аналогічним чином встановіть на підігрівач трубу забору повітря. При її установці постарайтеся, щоб наконечник цієї труби стояв якомога вище, але не заважав вільному закриванню капота.

Пульт керування приладом встановіть на панелі приладів або в будь-якому іншому зручному місці. Закріпіть його гвинтами або саморізами. Прокладіть дроти від пульта управління до підігрівника через технологічні отвори в щитку передка. Контакти проводів вставте в гнізда колодки на корпусі нагрівача.

Підключіть електроживлення підігрівача до гнізд 1, 2, 3 і 4 колодки ХS4 згідно зі схемою електричних з'єднань автомобіля ВАЗ. Щоразу, проводячи роботи з підключення або відключення пульта управління, відключайте електроживлення підігрівача.

Залийте тосол в систему охолодження. Підключіть дроти до клем акумулятора. Кран отопітеля відкрийте, повернувши його максимально вправо. Запустіть двигун і перевірте всі встановлені шланги на предмет протікання. Після зупинки мотора долийте в систему охолодження тосол до потрібного рівня.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: