» »

Як зробити саморобний моторЯк зробити саморобний моторчик. Мотор - це пристрій, який перетворює будь-який вид енергії в механічну. Перший електродвигун був винайдений ще в 1834 році російським вченим Б.С. Якобі. З тих пір з'явилося багато різновидів електромоторів, але і по сьогоднішній день багато хто хоче зробити самостійно і удосконалити конструкцію двигуна.

Як зробити саморобний мотор
Вам знадобиться
  • - вібродзвінок мобільного телефону;
  • - свердло;
  • - мідний дріт;
  • - фторопласт;
  • - мікрочіп Allegro А1442.

Щоб не купувати магніт спеціально для статора, скористайтеся вібродзвінком старого мобільного телефону. Затисніть ексцентрик в лещатах і акуратно, за допомогою шила видавіть вал. Наступним етапом буде звільнення щіткового вузла. Розтисніть тим же шилом прим'ята на корпусі і зніміть вузол. Стало видно магніт. Щоб його звідти витягти, скористайтеся свердлом, яке підходить по діаметру.

Покладіть корпус на тверду поверхню і трохи постукайте по свердла - магнітик випаде сам. Тим же способом необхідно позбутися вклеєною втулки, яка не потрібна.

У ролі вала використовуйте свердла, так як вони найбільш міцні і стійкі до вигинів. Якщо внутрішній діаметр магніту більше, і вал на ньому бовтається, намотайте на нього мідний дріт необхідної товщини. Таким чином ви збільшите діаметр самого валу в місці його зіткнення з ротором.

Щоб конструкція не прокручувалась, методом контактного зварювання приварите провід на деталь. Тепер з'єднайте вал з ротором і заповніть простір між ним і магнітом спеціальним супер-клеєм.

Для виготовлення втулок використовуйте фторопласт. Просвердлите в аркуші отвір діаметром 0,3 мм і доведіть втулку до подібності трубки. Щоб вал вільно переміщався по ній, відшліфуйте його до необхідного діаметра. Таким чином ви позбавитеся від тертя.

Тепер намотайте котушки. Для зручності зробіть на токарному верстаті каркас необхідного розміру, на який намотайте 60 витків. Для цього вам знадобиться близько 90 см дроти.

Просочіть котушку клеєм, не знімаючи при цьому з каркаса і не приклеївши її до останнього. Це легко виконати тільки використовуючи мікроскоп. Зробіть 2 таких обмотки і приклейте їх, завдавши мінімальна кількість клею між обмоткою і втулкою.

Спаяти один кінець кожної з обмоток, щоб отримати одну, але з двома висновками, які наприкінці припаяйте до мікрочипу Allegro А1442.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: