» »

Як вибрати хороший ксенонКсенонові лампи поділяються на кілька видів. При виборі ксенону в першу чергу слід визначитися з метою його використання, а потім тільки порівнювати пропоновану сучасними виробниками продукцію. Постарайтеся відповісти на питання, чи потрібен вам ксенон для покращення освітлення в нічний час доби і при певних погодних умовах, або ви плануєте просто змінити колір фар вашого автомобіля.

Як вибрати хороший ксенон

Якщо вас турбує недостатнє освітлення дороги під час поганих погодних умов, то оптимальним варіантом ксенону стануть лампи з температурним світінням менш 5000 К. Різновиди з вищими показниками в дощову і туманну погоду не дають очікуваного ефекту, навпаки, погіршуючи видимість і створюючи, так званий ефект стіни.

Якщо вас цікавить відтінок ксенону, то особливу увагу слід звернути також на показник температурного світіння. Ксенонові лампи з колірною температурою до 4300 К будуть світити жовтим кольором, від 4300 К до 5000 К цей відтінок практично повністю зникає.

Ксенон від 5000 К до 5500 К світить білим кольором, а від 6000 К з'являється блакитний відтінок. Зверніть увагу на те, що лампи з максимальною температурою світіння в кілька разів гірше справляються з освітленням дороги при поганих погодних умовах, ніж ксенон з мінімальними показниками.

Для того щоб заміна фар була менш трудомісткою і дорогою, постарайтеся точно визначити тип цоколя фар вашого автомобіля. Якщо ви не володієте достатніми знаннями або сумніваєтеся, то краще звернутися за допомогою до фахівців. В даному випадку достатньо надати продавцю або працівнику автосервісу звичайну лампу, яку ви плануєте замінити. Одними з найпопулярніших ксенонових фар є лампи з маркуванням Н4.

Не менш важливий момент - правильний вибір виду ксенонових ламп. Якщо в стандартній комплектації ваш автомобіль був оснащений лампами з однією ниткою розжарювання, то вам можна встановити ксенонове варіант. Якщо ниток розжарювання дві, то найбільш оптимальним варіантом стане установка біксенону (спеціальний механізм, який дозволяє міняти розташування ламп по відношенню до відбивачам фар).

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: