» »

Як налаштувати авто підсилювачЯк налаштувати підсилювач. Встановлену і підключену акустичну систему необхідно правильно налаштувати. Суть настройки полягає в установці на підсилювачі частот зрізу для акустики і сабвуфера, в установці чутливості входу і виходу, а також в налаштуванні звукового процесора (при його наявності).

Як налаштувати авто підсилювач

Перед налаштуванням авто підсилювача всі налаштування головного пристрою виставте на нулі. Якщо конструкція підсилювача передбачає загальне посилення компонентів, встановіть на підсилювачі фільтр каналу сабвуфера в положення низьких частот. Величину частоти зрізу кросовера виставте в діапазоні 50-70 Гц. Фільтр фронтального каналу на підсилювачі встановіть в положення високих частот. Частоту зрізу кросовера виставте в діапазоні 70-90 Гц.

Якщо конструкція підсилювача передбачає поканальное посилення фронтальних динаміків, проведіть окрему настройку високочастотних динаміків. Для цього фільтр високих частот встановіть у відповідне положення (для високих частот) і встановіть частоту зрізу кросовера в районі 2500 Гц.

Налаштуйте чутливість підсилювача. Для цього скиньте на нуль чутливість підсилювача, на головний пристрій приведіть в режим максимальної гучності відтворення. Після цього почніть збільшувати чутливість підсилювача. У момент появи спотворень звуку припините обертання регулятора і трохи зменшіть чутливість.

Перевірте якість звуку. Якщо при включенні аудіосистеми в сабвуфере чути клацання, а в динаміках тріск - значить, є перешкоди для сигналу. Перевірте прокладку всіх проводів музичної системи і при необхідності прокладете їх в інших місцях.

Баси не повинні бути прив'язані до сабвуфера. Іншими словами не повинно виникати відчуття, що вони виходять із задньої частини салону. Щоб прибрати цей ефект, підключіть сабвуфер в протифазі до підсилювача. Для цього поверніть регулятор фази на сабвуфере на 180 градусів. Якщо такого регулятора немає, поміняйте місцями позитивний і негативний дріт підключення сабвуфера.

Налаштуйте звуковий процесор, якщо такий вбудований в головний пристрій або виконаний окремо. Для цього відрегулюйте тимчасові затримки по кожному з каналів підсилювача. Встановіть тимчасову затримку лівому каналу для того, щоб звук з лівих динаміків досягав водія одночасно зі звуком з правих динаміків. При правильному налаштуванні повинно створюватися відчуття, що звук виходить з центральної частини салону.

Крім того звуковим процесором можна усунути прив'язку басів до задньої частини салону (см.п.5). Для цього, на відміну від рекомендацій в п.6, задайте однакові затримки лівому і правому каналах фронтальної акустики. Локалізація басів в районі сабвуфера усунутися.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: