» »

Як зробити електронний спідометрСпідометр - це автомобільний пристрій, що використовується для вимірювання швидкості пересування транспортного засобу. Встановити можна як покупної спідометр, так і пристрій, зроблене своїми руками.

Як зробити електронний спідометр
Вам знадобиться
  • - персональний комп'ютер з доступом в інтернет;
  • - деталі;
  • - паяльник;
  • - плата;
  • - тестер;
  • - датчик швидкості;
  • - компілятор.

Самостійно розробіть або скачайте в інтернеті схему побудови електронного спідометра. До речі, другий спосіб зручніше, оскільки не потрібно буде сидіти над горою літератури і вишукувати потрібну інформацію для складання схеми електронного спідометра.

Придбайте необхідні для створення електронного спідометра деталі. Залежно від складності схеми вам можуть знадобитися наступні компоненти: фітодіоди, транзистори, дисплей, резонатор, конденсатори, стабілізатори напруги, реле та інші деталі. Придбати все це можна в магазині електроніки або на радіоринку.

Зберіть схему електронного спідометра. Після того як процес пайки буде завершений, за допомогою тестера перевірте якість з'єднання всіх припаяних деталей.

Придбайте датчик швидкості і встановіть цей контролер на колесо автотранспортного засобу. Але перш розрахуйте кількість імпульсів на кілометр пробігу: для цього виміряйте довжину кола колеса (один оборот - один імпульс датчика). На підставі цих даних розрахуйте параметр пристрою.

За допомогою спеціального компілятора виконайте прошивку мікроконтролера. Відразу ж протестуйте роботу електронного спідометра, а лише після цього підключіть пристосування до вашого автотранспортному засобу.

Виконайте монтаж електронного спідометра і перевірте на практиці його працездатність. Якщо раптом виявляться проблеми в роботі пристрою, Перепрограмуйте мікроконтролер або змініть його схему.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: