» »

Як встановити світлодіодні лампи на автомобільСвоєю популярністю світлодіодні лампи зобов'язані низькому споживанню електроенергії, створенню дуже яскравого світлового потоку, відсутності нагрівання, довгому терміну експлуатації. Навіть висока вартість не зупиняє автолюбителів в бажанні забезпечити кращу освітленість в темний час доби і отримати довговічну лампу для свого авто.

Як встановити світлодіодні лампи на автомобіль
Випускаючи сучасні світлодіодні автомобільні лампи, виробники враховують, що багато автоаматорів будуть встановлювати їх замість штатних. Тому більшість світлодіодів випускаються зі стандартними цоколями, що дає можливість спокійно, без будь-яких переробок просто замінити традиційну лампу на світлодіодну. Головна проблема, що виникає при установці, в іншому; яку лампу вибрати для різних систем освітлення автомобіля?

Передні габаритні вогні

Сьогодні на випускаються авто виробники в більшості випадків встановлюють лампи без цоколя. Такий освітлювальний прилад має код W5W (цоколь маркується, як Т10). Якщо ж у вас встановлена ​​лампа з цоколем, то це буде тип T4W (марка цоколя BA9S), або лампа H6W (тут цоколь BAX9S має виступи, зміщені один щодо одного на 120 градусів). Наприклад, прилади типу T4W з цоколем BA9S є штатними для російських авто ВАЗ «класика» (моделі 2101-2106).

При встановленні габаритних ламп необхідно пам'ятати про особливості розташування цих освітлювальних приладів: вони розташовуються поруч з потужним джерелом тепла, - ламп дальнього, світла. Тому існує ризик руйнування світлодіодних кристалів. Щоб уникнути подібної «неприємності», виробники світлодіодних ламп постачають свою продукцію стабілізаторами струму. Вони зменшують подачу напруги при підвищенні температури. Позначення ламп зі стабілізатором: - Т10-1WF, T10-5SF, T10-9SE: без цоколя; - ВА9s-1WF: з цоколем.

Задні габарити, стоп-сигнали

Сьогодні основна частина авто випускаються з двоконтактними звичайними лампами, де один контакт відповідає за габарити, другий за стопи. Маркування подібної лампи Р21/5W, цоколь позначається, як BAY15D, або 1157. Світлодіодні лампи з двома контактами мають нижченаведену маркування: - серія 5WF; - SMD: такі прилади можуть мати від 15-ти до 27 світлодіодів; - SF: вважається бюджетним варіантом, в якому використовуються діоди SuperFlux (або «піранья»).

Якщо в авто встановлена ​​лампа з одним контактом, то цоколь буде позначатися 1156, або BA15S. На ряді японських і американських авто можуть ставитися лампи без цоколя. При цьому одноконтактні маркуються, як W21W (цоколь серії 7440), двоконтактний як W21/5W (цоколь серії 7443).

Сигнали повороту

Тут встановлюються одноконтактні лампи потужністю в 21 Вт (Р21W) і цоколем ВА15S, або 1156. Якщо оптика в авто прозора, то підійдуть лампи, що мають жовте скло: PY21W з цоколем типу BAU15S, або 1156. Для заміни цих ламп на світлодіодні, необхідно застосовувати вироби серії SF, SMD, 5W. Тут теж є свій нюанс; після установки світлодіодні лампи починають мигати набагато частіше, тому доведеться замінити штатний реле поворотів на спеціальне, призначене для світлодіодів. Втім, з положення можна вийти і по-іншому; потрібно паралельно светодиоду приєднати опір, що імітує штатну лампу, - тоді частота мигання нормалізується.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: