» »

Як правильно вибрати акумулятор автомобіляАкумуляторна батарея необхідна для запуску двигуна і забезпечення енергією електроприладів автомобіля. При дотриманні правил експлуатації замінювати джерело живлення потрібно кожні 3-7 років.

Як правильно вибрати акумулятор автомобіля
Вам знадобиться
  • - керівництво з експлуатації до автомобіля.

Насамперед, загляньте в керівництво по експлуатації до вашого транспортного засобу. У ньому міститься інформація виробника про те, яка акумуляторна батарея вам необхідна. Якщо у вас немає цього керівництва, огляньте акумулятор, яким зараз користуєтеся. Вам потрібно буде підібрати аналогічний джерело живлення по ємності, розмірами, полярності і способом кріплення в машині.

Найважливіша характеристика акумуляторної батареї - ємність, яка вимірюється в Ампер-годинах. Якщо вона занадто мала, енергії на запуск двигуна не вистачить. При виборі нового джерела струму орієнтуйтеся на ємність, рекомендовану виробником автомобіля, або на робочий об'єм і тип двигуна. Чим більше об'єм двигуна транспортного засобу, особливо якщо є додаткове електрообладнання, тим більше повинна бути ємність акумулятора.

Враховуйте умови експлуатації пристрою. Якщо машина використовується в умовах бездоріжжя, під впливом сильної тряски активна маса пластин батареї швидко викрашівается. Це може призвести до короткого замикання. Тому варто вибрати модель акумулятора, у якої пластини поміщені в спеціальний мікропористий конверт-сепаратор.

Вивчіть супровідну документацію. Якість товару має бути підтверджено відповідним сертифікатом. Зверніть увагу на особливості експлуатації, терміни і умови обслуговування, зазначені в гарантійному талоні. Якщо гарантійний строк становить більше року - значить, виробник упевнений в якості своєї продукції.

Перед покупкою уважно огляньте корпус батареї. Переконайтеся, що на ньому немає ніяких пошкоджень. Попросіть виміряти щільність електроліту акумулятора. Її значення не повинне відрізнятися від заявленої виробником більше, ніж на 0, 02 г / м ². Перевірте накопичувач струму за допомогою акумуляторного пробника. Його свідчення при відключеному навантаженні повинні становити від 12,5 до 12,9 В, а при включеній - триматися протягом 10 сек. на рівні не менше 11 В.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: