» »

Як зробити панель для автомобіляТюнінг приладової панелі автомобіля - одне з найпопулярніших занять. Але часто наявну панель неможливо модернізувати відповідно до бажаним результатом. Вихід один - виготовляти нову панель «з нуля».

Як зробити панель для автомобіля
Вам знадобиться
  • - матеріал для виготовлення корпусу панелі;
  • - скло для панелі;
  • - контрольно-вимірювальні прилади;
  • - органи управління;
  • - світлодіоди підсвічування

У першу чергу досконально розберіться в пристрої стандартної панелі, ретельно вивчіть інструкцію і схеми, з'ясуйте для себе всі нюанси. Навіть у старих радянських автомобілів конструкція панелі досить складна. Створення саморобної панелі неможливо без відмінного знання пристрою свого автомобіля. Накресліть креслення або ескіз вашої задумки в натуральну величину. Розташуйте на ньому всі прилади і вимикачі, щоб остаточно обдумати їх взаємне розташування і переконається, що при установці вони не заважатимуть один одному.

На наступному етапі виріжте з обраного матеріалу деталі приладовій панелі або всю панель цілком (залежно від конструкції). Зі старою панелі зніміть прилади або придбайте нові. Підготуйте кріплення, як для самої панелі приладів, так і для контрольно-вимірювальних приладів і органів управління. Корпус панелі окрасьте, проведіть ламінування або обтяжку матеріалом - все залежить від вашої задумки. При бажанні корпуси приладів розберіть, акуратно вийміть з них стрілки-покажчики і циферблати для їх подальшої перефарбовування або заміни на саморобні. Після тюнінгу приладів зберіть їх назад.

При створенні дерев'яної панелі приладів ламінування її обов'язково. Інакше вона розмокне з часом. При установці приладів у нову панель їх стрілки повинні вказувати на нульові поділки. Встановіть світлодіоди підсвічування приладів і підведіть до них харчування. При виборі діодів враховуйте їх яскравість і колір, щоб показання приладів були добре помітні, але яскравий світло не зліпив водія. Підведіть до приладів приводи і проводку. Після установки контрольно-вимірювальних приладів врежьте вимикачі та підключіть їх. При вирізанні технологічних отворів під установку приладів і вимикачів будьте уважні і не поспішайте, щоб не довелося переробляти роботу заново.

На наступному етапі встановіть скло на нову панель, якщо ваш проект передбачає його. При цьому можна використовувати скло зі старою приладовій панелі або який-небудь іншій панелі. Перед установкою уважно огляньте його на наявність подряпин і при необхідності відшліфуйте. Будь-які тріщини і подряпини на склі панелі приладів будуть заважати розглядати показання приладів. Після остаточного складання панелі приладів повністю перевірте її працездатність і зробіть остаточну установку її на автомобіль.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: