» »

Як налаштувати звук в машиніНедостатньо просто купити і поставити в машину аудіосистему, навіть якщо вона високоякісна і дорога. Залежно від встановленої системи звук буде більш-менш якісним, але без його налаштування потенціал звучання буде нерозкритий. Для виконання налаштувань попередньо з'ясуйте, чи грає аудіосистема від магнітоли або ж від окремих підсилювачів без процесора.

Як налаштувати звук в машині

Якщо звук видається аудіосистемою без підсилювачів, налаштовуйте її наступним чином. Поставте музику, яка вам подобається, і виставте рівень звуку на кордоні початку перешкод («хрипіння»). Тобто так, щоб при найменшому збільшенні гучності починалися «хрипи». Почніть потихеньку витягати верхні і нижні частоти. Верхні встановіть по своєму смаку, а нижні виставте на максимум, на кордоні почала «розриву» динаміків.

Налаштуйте фадер і баланс аудіосистеми. Для цього вивчите за допомогою інструкції меню регулювань. Тилові компоненти (колонки) налаштуйте тільки на підзвучення фону. Основна музика повинна виходити з фронтальних динаміків. Для регулювання рівня передніх і задніх колонок призначений фадер. Відрегулюйте їм компоненти так, щоб рівень звуку фронтальних був більше тилових на 15%.

При наявності компонентної акустики, налаштуйте на кросовери звук пищалки на величину 2 Дб. І точно так само, як у пункті 2 винесіть основне звучання на фронтальні динаміки. При налаштуванні звуку на правих / лівих динаміках використовуйте регулювання балансу. І встановити баланс правих компонентів на 10-15% більше, ніж на лівих, дещо пом'якшивши останні.

Якщо аудіосистема рясніє підсилювачами потужності, додатково налаштуйте регулювання фільтрів і рівень потужності підсилювача. Попередньо узгодьте рівень сигналу магнітоли з рівнем сигналу підсилювача.

Для цього скиньте всі налаштування, встановивши їх на нуль або на заводські установки. Рівень потужності підсилювача поверніть на мінімальну чутливість. Почніть збільшувати гучність магнітоли до межі початку спотворень звуку. Як тільки вони почнуться, сбавьте рівень. Дістаньтеся до підсилювача (зазвичай він розташовується в багажнику) і поступово збільшуйте рівень потужності до появи спотворень звуку. Як тільки вони з'являться, знизьте потужність.

Знайдіть на підсилювачі фільтри верхніх (high pass) і нижніх частот (low pass). Фільтр верхніх частот встановіть на рівень 80-100 герц. Фільтр нижніх частот - на рівень 70-90 герц. Експериментуйте з налаштуваннями фільтрів, щоб звукова картина була більш точною. Після цього налаштуйте фадером і балансом співвідношення рівня звуку фронтальних / тилових і правих / лівих динаміків так, як це було описано вище.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: