» »

Як вибрати колодкиЕфективність і надійність роботи гальмівної системи багато в чому заздрості від правильного вибору гальмівних колодок. При підборі колодок необхідно враховувати безліч факторів, наприклад, тип кузова або модель автомобіля.

Як вибрати колодки

Вибираючи гальмівні колодки, в першу чергу необхідно звернути увагу на якість фрикційного матеріалу, яким покривається її металева поверхня. Саме від нього залежить ефективність роботи колодок в різних умовах, він визначає коефіцієнт тертя зносостійкість і жорсткість колодок. Кожен виробник колодок тримає в секреті склад фрикційного матеріалу, зазвичай він виготовляється з більш ніж трьохсот компонентів таких, як смоли, мінеральні волокна, каучук і т.д.

Для кожного автомобіля необхідно підбирати свої гальмівні колодки, тому що навантаження, з якою вони можуть впоратися, різна. Колодки, призначені для седанів, не підійдуть для позашляховиків, при цьому гальмівні системи на них можуть бути однаковими.

Як правило, передні гальмівні колодки зношуються на багато швидше задніх, так як вони відчувають найбільші навантаження при гальмуванні, тому міняти їх доводиться частіше. При заміні колодок, рекомендується міняти все відразу, тобто обидві передні (у разі зносу однієї з передніх) або обидві задні (у разі зносу одній із задніх), це дозволить зберегти рівномірність розподілу навантажень при гальмуванні. Знос колодок визначається або механічно, при цьому на знос вказує характерний неприємний скрип, або електронно, в цьому випадку використовується спеціальна світлова індикація, яка спрацьовує, у разі зносу передньої або задньої колодки.

Покупку гальмівних колодок, як і будь-яких інших деталей автомобіля, краще здійснювати у спеціалізованих магазинах, ні в якому разі не на ринках. Ціна залежить від якості фрикційного матеріалу, як привило, оригінальні колодки є найбільш надійними. Заощадити можна, придбавши колодки сторонніх виробників, але в цьому випадку, необхідно бути впевненим у їхній якості, а також в надійності самої фірми.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: