» »

бухгалтерський баланс: як правильно заповнити формуБухгалтерський баланс є дуже важливою формою звітності, його складанням займається бухгалтер. Це заняття дуже трудомістке, вимагає багато часу і уваги, так як саме в балансі відображаються всі ресурси і зобов'язання організації.

бухгалтерський баланс: як правильно заповнити форму

Для того щоб правильно заповнити бухгалтерський баланс потрібно виконати наступні дії: При заповненні бухгалтерського балансу можна допускати помарки і тим більше виправляти.

Баланс повинен бути складений у рублях, якщо в організації існує якась інша валюта, то вона повинна бути переведена в рублі за курсом центрального банку в день заповнення балансу.

Існує певна домовленість і баланс складається у тисячах рублів, при цьому десяткові значення наводити не потрібно.

Якщо значення виходять негативні, то їх потрібно писати в дужках, а не зі знаком «мінус».

При заповненні бухгалтерського балансу, навіть якщо він розробляється безпосередньо самою організацією, слід дотримуватися коди рядків, як в типовому балансі. Це потрібно для перевіряючих органів, щоб у всіх організацій були єдині коди, і перевірку можна здійснити автоматично за допомогою спеціальних програм.

Коли бухгалтер починає заповнювати баланс, спочатку потрібно заповнити рядки на початок звітного періоду, ці значення беруться в старому балансі, в стовпці на кінець звітного періоду, якщо за цей період не відбулося реорганізації.

Баланс складається з активу і пасиву, спочатку для зручності заповнюється актив, а потім пасив.

Заповнити бухгалтерський баланс потрібно обов'язково, це правило закріплене в законодавстві. Для правильності складання балансу, так само потрібно перевірити всі звірки з наявними контрагентами, перевірити всі розрахунки з бюджетом і податковою.

Правильно заповнений баланс потрібний не тільки для самої організації, щоб подивитися якими ресурсами вона володіє і що повинна, але і для перевіряючих органів, так як по балансу чітко видно в якому фінансовому становищі знаходиться організація.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: