» »

Як вести касу ТОВЯк вести касу. Організації, що здійснюють фінансово-господарську діяльність, повинні дотримуватися касову дисципліну. Видача, прийом і зберігання готівки відбуваються за допомогою каси організації. Тут же можуть знаходитися поштові марки, векселі, чеки та інші цінні папери. Керівники повинні здійснювати облік грошових коштів, а також дотримуватися касову дисципліну.

Як вести касу ТОВ

У першу чергу призначте співробітника, який буде відповідальним за всі касові операції. Якщо у вас в штатному розкладі є посада касира, ці обов'язки покладаються на нього. Укладіть з ним трудовий договір, а також документ про повну індивідуальну матеріальну відповідальність. За відсутності такого працівника відповідальність лягає на плечі головного бухгалтера або ж самого керівника.

Обладнайте приміщення під зберігання і видачу коштів з каси підприємства. Врахуйте, що це має бути безпечне місце, оснащене сейфами.

Щоб ви могли зберігати готівкові кошти в касі, до настання нового календарного року подайте в обслуговуючий вас банк розрахунок ліміту каси. У цьому документі вкажіть виручку за останні три місяці, розмір виплачених коштів, середньоденний дохід та іншу інформацію.

Усі касові операції оформляйте за допомогою спеціально розроблених бланків. Наприклад, при видачі коштів під звіт складіть видатковий касовий ордер. У тому випадку, якщо співробітник повертає невикористані підзвітні суми, оформіть прибутковий касові ордер. Якщо він подав документи, що підтверджують витрати, заповніть авансовий звіт.

По закінченні дня оформите вкладний аркуш касової книги і лист для звіту касира. Робити ці операції потрібно в тому випадку, якщо було зафіксовано рух грошових коштів.

У тому випадку, якщо ви плануєте використовувати контрольно-касову техніку, то повинні зареєструвати її в податковій інспекції. У процесі реалізації товарів видавайте покупцям чеки, зроблені за допомогою ККТ.

Якщо ви плануєте здійснювати готівкові розрахунки з постачальниками, повинні знати, що за одним договором ви можете оплачувати не більше 100 000 рублів готівкою, в іншому випадку ви порушите касову дисципліну.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: