» »

Як вести облік продажівЯк вести облік продажів. Відповідно до Податкового кодексу, платники ПДВ повинні вести облік продажів. Це необхідно для того, щоб розрахувати оподатковувану базу, оцінити ефективність роботи підприємства і зменшити деякі статті витрат для подальшого збільшення прибутку.

Як вести облік продажів

У першу чергу виберіть метод обліку продажів. Для цього ви можете використовувати спеціалізовані програми, які дозволять відстежити всі рухи товарно-матеріальних цінностей. Можете вести облік відповідно до звітів, наданими менеджерами.

Всю нюанси і тонкощі ведення обліку продажів закріпіть в обліковій політиці організації. Тут ви повинні вказати, як здійснюється облік, як визначається вартість товару і т.д. У даному локальному документі закріпіть і всі необхідні для обліку документи (рахунок-фактури, рахунки, товарні накладні та інші).

Кожна угода має проходити за договором. Тому укладіть з покупцями дані юридичні документи. Якщо ви бажаєте поміняти одна з умов, оформіть і підпишіть додаткову угоду.

Щоб зареєструвати відвантаження продукції в книзі продажів, використовуйте рахунок-фактуру. Саме цей документ є підтвердженням на відрахування ПДВ, при його відсутності ви не має права включати суму при розрахунку податку.

До рахунок-фактурі оформите товарну накладну (форма № ТОРГ-12) або товарно-транспортну накладну (форма № Т-1). Всі документи повинні мати повну і достовірну формацію, помарки і підчищення не допускаються.

Всі рахунок-фактури реєструйте в книзі продажів. Цей журнал по закінченню податкового періоду має бути пронумерований, зшитий та скріплений підписом керівника та печаткою організації. Якщо необхідно внести зміни в журнал, складіть додаткові аркуші.

Облік продажів здійснюйте за допомогою таких рахунків: 62 ​​«Розрахунки з покупцями», 90 «Продажі», 44 «Витрати на продаж», 45 «Товари відвантажені» та ін Проводки можуть виглядати наступним чином: Д45 К41 - відбиті товари відвантажені; Д62 К90 - реалізовані товари на склад покупця; Д91 К48 - відображено собівартість реалізованих товарів.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: