» »

Як вибрати оподаткування для ІПЯк вибрати оподаткування для ип. Одним з найважливіших моментів для підприємця на початку його діяльності є правильний і виважений вибір системи оподаткування. Чинне законодавство передбачає кілька систем оподаткування для індивідуальних підприємців. Порядок застосування всіх цих систем регулюється нормами другої частини Податкового Кодексу РФ.

Як вибрати оподаткування для ІП
Вам знадобиться
  • Податковий Кодекс РФ

Вивчіть системи оподаткування, які вправі застосовувати при здійсненні своєї діяльності індивідуальний підприємець. Кожна з систем має свої особливості, терміни сплати податків та форми подання звітності. У підприємця є право вибору системи оподаткування та звітності.

Розгляньте можливість використання у своїй діяльності загальної системи оподаткування (ОСНО). При такій системі індивідуальний підприємець сплачує всі необхідні податки і платежі, якщо він не звільнений від сплати з відповідних підстав. Зазвичай цей режим використовується на відносно великих предпріятіях.Большінство податків та внесків, передбачених загальною системою оподаткування, нараховуються та сплачуються вами тільки за умови того, що підприємство займається певним видом діяльності і при цьому виникає оподатковуваний база. Традиційно індивідуальні підприємці обчислюють і сплачують податок на додану вартість (ПДВ), податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), податок на майно, страхові внески до Пенсійного Фонду, Територіальний Фонд обов'язкового медичного страхування, Федеральний Фонд обов'язкового медичного страхування.

Наступний вид - спрощена система оподаткування (ССО). Її застосування носить добровільний характер. Як індивідуальний підприємець, ви вільні у прийнятті рішення про застосування ССО і виборі об'єкта оподаткування.

Якщо ви вибрали спрощену систему оподаткування, то приймаєте на себе зобов'язання по сплаті єдиного податку та звільняється від обов'язків по сплаті: - податку на додану вартість, за винятком ПДВ, що підлягає сплаті при ввезенні товарів на митну територію Росії і ПДВ, що сплачується відповідно до ст . 174.1 Податкового Кодексу.
- податку на доходи фізичних осіб (щодо доходів, отриманих від підприємницької діяльності) за винятком податку, що сплачується з доходів, які оподатковуються за податковим ставкам, передбачених пп. 2,4,5 ст. 224 НК РФ.
- податку на майно фізичних осіб (щодо майна, використовуваного для підприємницької діяльності).

При виборі спрощеної системи оподаткування переконайтеся, що обраний вид діяльності не входить до числа тих, для яких заборонено застосовувати УСН. Список цих видів наведено у ст. 346 п.2 другої частини НК РФ.

Для деяких видів діяльності, встановлених в конкретному регіоні, можливо застосувати спеціальний режим, а саме ССО на основі патенту. При цьому регіон встановлює фіксовану вартість патенту, а ви як підприємець виплачуєте її частинами протягом терміну дії патенту. Патент видається на строк до одного року. При цій системі оподаткування ви будете вести книгу обліку доходів і витрат, але декларацію здавати не зобов'язані. Можливий наймання працівників (не більше п'яти осіб на рік). Патент діє тільки на тій території, де він був виданий.

Якщо ви починаєте діяльність як індивідуального підприємця, вибирайте один з видів спрощеної системи оподаткування. Виняток становлять такий вид діяльності як оптова торгівля або необхідність передачі клієнтам рахунків-фактур для відшкодування ПДВ з бюджету.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: