» »

Як написати облікову політикуЯк написати облікову політику. Кожна організація, яка веде бухгалтерський облік, не залежно від організаційно-правової форми та форми власності, зобов'язана розробити і прийняти облікову політику для цілей бухгалтерського обліку та оподаткування. Облікова політика, прийнята організацією, обов'язкова для застосування всіма її підрозділами.

Як написати облікову політику
Вам знадобиться
  • Податковий кодекс Російської Федерації, Федеральний закон «Про бухгалтерський облік», Положення з бухгалтерського обліку «Облікова політика організації» ПБУ 1/2008

Якщо протягом попереднього періоду ви застосовували певну облікову політику, залиште її в колишньому вигляді, автоматично перенісши її дію на черговий період. Однак за цей час могли відбутися деякі зміни у податковому законодавстві та положеннях з бухгалтерського обліку, тому не виключено, що облікову політику необхідно буде скорегувати.

Складіть облікову політику організації для цілей бухгалтерського обліку, керуючись вимогами Федерального закону «Про бухгалтерський облік», Положенням з бухгалтерського обліку ПБО 1/2008. Закон і нормативні акти не передбачають єдиної методології складання облікової політики, організація має право розробити її положення самостійно.

Розробіть і складіть облікову політику організації для цілей оподаткування. Підстави складання облікової політики для цих цілей викладені в Податковому кодексі РФ. Складайте облікову політику виходячи з припущень і припущень про майбутню діяльність організації.

Облікову політику оформите наказом чи розпорядженням по організації за підписом керівника. Законодавство не передбачає форми подібного наказу, ви можете її розробити самостійно.

В якості додатку до облікової політики розробіть робочий план рахунків організації. Якщо організація невелика, облікову політику включіть в текст наказу чи розпорядження.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: