» »

Як визначити річний фонд заробітної платиРічний фонд заробітної плати. Фонд заробітної плати - обсяг грошових коштів, з якого здійснюється оплата праці співробітникам підприємства. Цей показник впливає на собівартість продукції, тобто на прибутковість. Він складається з основної та додаткової заробітної плати та є плановим. При плануванні розраховується годинний, денний, місячний і річний фонду заробітної плати, які розрізняються по складу включаються в них елементів заробітної плати.

Як визначити річний фонд заробітної плати

Щоб визначити річний фонд заробітної плати, розрахуйте спочатку середню заробітну плату співробітників вашого підприємства. Оскільки оклади або тарифні розряди у всіх різні і, відповідно, різна заробітна плата, визначте інтегральний показник, який характеризує її середній рівень (СЗ). Вона розраховується як частка від ділення обсягу грошових коштів, витрачених за минулий період (рік) на оплату праці співробітників підприємства (ОТ) на їх середньооблікова чисельність (ССЧ): СЗ = ОТ / ССЧ.

Залежно від того завдання, яке стоїть перед вами, в економічному аналізі середня заробітна плата може бути визначена з урахуванням фактичного годинного, денного або річного фонду оплати праці, які були визначені для минулих періодів. Середню заробітну плату за будь-який розрахунковий період розрахуйте за формулою СЗ = ОТ / К, де К - кількість відпрацьованих людино-годин за розрахунковий період, а ОТ - фактична оплата за їх працю в цей же період.

У фактичну оплату праці за годину робочого часу, яка по суті є годинниковим фондом оплати праці, входить фонд заробітної плати відрядників і почасових, які розраховуються на основі тарифних ставок, тарифних коефіцієнтів, фактично відпрацьованого часу і кількості працюючих. У неї також включите окладний фонд керівників і фахівців, виплачені за колективним договором премії та компенсаційні доплати (за понаднормові роботи, важкі умови праці, керівництво бригадою та ін.)

Розраховуючи денний фонд зарплати, врахуйте в ньому, крім годинного фонду, ті доплати, які ставляться до нього: підліткам за неповний робочий день і матерям, що годують груддю. При розрахунку річного фонду, який формується на основі денного, врахуйте додаткову заробітну плату, яка входить в річний період. Це суми, виплачені працівникам за черговий і додаткову відпустку, оплата учнівських відпусток і тих, які пов'язані з виконанням державних обов'язків.

Плановий показник фонду заробітної плати за майбутній рік (ФЗПг) розрахуйте за формулою ФЗПг = ССЧг * СЗГ, де ССЧг - середньооблікова чисельність працівників на рік, СЗ - середня зарплата на рік.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: