» »

Як визначити ціну продуктуВизначення ціни продукту - один з найскладніших питань у бізнесі. За великим рахунком, ціну продукту визначає ринок, але також необхідно враховувати вартість виробництва вашої продукції, щоб не працювати собі в збиток.

Як визначити ціну продукту

Визначте змінні витрати на одиницю продукції, що випускається. Це ті суми грошових вкладень, розмір яких змінюється в залежності від обсягів виробництва, розділених на кількість випущеного товару.

Обчисліть постійні витрати. Їх розмір не змінюється залежно від кількості вироблених товарів. У них можуть входити орендні та комунальні платежі, заробітна плата управлінського персоналу, амортизація обладнання, торгові витрати і т.п.

Вирішіть, який обсяг продукції ви будете виробляти. Ця кількість можуть визначати як можливості самого виробництва, так і розміри ринку збуту.

Визначтеся з тим рівнем доходу, який вам хотілося б отримувати. Додайте до нього всі витрати на виробництво виробів і додаткові витрати на розширення виробництва. Ця сума, поділена на кількість продукції, що випускається, дасть потрібну ціну.

Проаналізуйте ринок. Порівняйте ціни на аналогічну продукцію і товари-замінники у ваших конкурентів. Відрегулюйте розмір вартості випускаються вами товарів залежно від якості. Якщо продукція конкурентів дещо гірше, то ви можете встановити ціну вище, ніж у конкуруючих підприємств.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: