» »

Як платити на виробництвіХороша заробітна плата - основний стимул для роботи людини на виробництві. Які існують форми зарплати і як організувати процес виплати грошової винагороди найбільш ефективно?

Як платити на виробництві

Визначтеся з формою нарахування заробітної плати. Розрізняють латку погодинну і відрядну. У першому випадку оплачується саме фактично відпрацьований співробітником час, виходячи із ставки або тарифу на одиницю часу, як правило, на одну годину. Крім того, за підсумками якого періоду: місяця, кварталу, року - працівнику нараховується премія за підсумками його роботи. Відрядна система передбачає оплату виконання якогось певного обсягу роботи або виготовлених одиниць продукції. Також оплата праці може бути відрядно-преміальною або відрядно-прогресивної (чим більше працівник зробив, тим більше грошей виплачується за кожну одиницю продукції). Обміркуйте характер вашого виробництва і виберіть максимально підходящий варіант.

Сплануйте формування фонду оплати праці. Це одна з головних складових бюджету витрат, тому враховуйте можливості виробництва, ситуацію на ринку та інші особливості фінансової ситуації. Врахуйте, що фонд повинен враховувати оплату щорічних відпусток і лікарняних листів, виплату тринадцятої зарплати та інші витрати.

Зацікавте робітників у отриманні більшої заробітної плати. Для цього на багатьох підприємствах вводять наступну систему: співробітник отримує невеликий гарантований оклад і істотний відсоток від прибутку фірми. У цьому випадку для нього вигідно працювати ефективніше. Крім того, такий підхід дозволяє вчасно позбутися ледачих і нездатних співробітників. При простій погодинній оплаті людина отримує гроші не за те, що він працює, а за те, що перебуває на роботі. Це часто призводить до того, що людина просто «відсиджує» призначені години, а справа не рухається.

Продумайте систему премій і заохочень. Премії можуть нараховуватися не тільки до якогось свята, після певного періоду або завершення великого проекту, а й за виконання особливо складного завдання, перемогу у внутрішньому змаганні і з інших приводів. Премія - це ефективна міра підвищення ефективності праці.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: