» »

Як провести реалізацію без ПДВБухгалтери компаній, що працюють на основній системі оподаткування, рідко дають добро на покупку товарів або послуг у підприємств, що працюють на спрощеній системі. Пов'язано це з морокою навколо ПДВ.

Як провести реалізацію без ПДВ

Головна проблема в тому, що підприємець на ССО не зобов'язаний виплачувати податок на додану вартість до бюджету, з компаній на ОСНО цей обов'язок ніхто не знімав. І незалежно від того, куплений товар з ПДВ чи без нього, податкова все одно потребують його сплати. Здавалося б тупик, але вихід в даному випадку є.

Підприємець на «спрощенці» повинен укласти з покупцем договір, в який потрібно включити приблизно наступні пункти: 1. Вартість продукції (послуг), реалізованої за цим договором становить 22 580 рублей.2. Вартість реалізованих товарів (послуг) зменшена на суму ПДВ. Рахунок-фактура за цим договором виконавець не виставляється, товари (послуги) ПДВ не обкладаються згідно п. 2 ст. 346.11 глави 26.2, а також п. 3 ст. 169 глави 21 НК РФ.

У цьому випадку у компанії на ССО не виникає обов'язку щодо сплати ПДВ до бюджету, так як рахунок-фактура не оформлюється, а компанія на ОСНО платить податок на додану вартість у звичайному режимі. Обов'язковою умовою такої реалізації без ПДВ є зменшення вартості відвантаженої продукції або наданих послуг на суму податку, який покупцеві доведеться віддати податковій службі. В іншому випадку він потерпить збиток.

Якщо покупець вимагає рахунок-фактуру, можна її виписати, але в такому випадку цей документ фіксується покупцем у «Книзі покупок». У результаті продавець на ССО буде зобов'язаний здавати додаткову декларацію з ПДВ, яка була вказана в документі.

Гроші продавець в будь-якому випадку втрачає: без рахунки-фактури йому доводиться зменшувати суму реалізації на розмір податку, щоб не втратити клієнта, а при її оформленні втрачає стільки ж при сплаті ПДВ до бюджету. І при цьому «спрощенець» не зможе включити ці витрати до складу витрат при обчисленні бази для сплати єдиного податку.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: