» »

Як розрахувати націнкуКожному підприємцю питання про те, як розрахувати націнку, цікавий мінімум з двох причин. По-перше, для того щоб правильно провести ціноутворення по своїм товарам. По-друге, для того щоб розрахувати, за якими цінами закуповуються конкуренти.

Як розрахувати націнку
Вам знадобиться
  • калькулятор, ручка і папір

Що таке націнка? Математично націнка являє собою процентну (рідше - тверду) надбавку до закупівельної ціни товару. Націнка, додана до вартості закупа, формує кінцеву ціну продажу. Її оплачує покупець. При достатньому обсязі продажів величини націнки повинно вистачати підприємцю не тільки для оплати всіх супутніх витрат по бізнесу, але і для отримання прибутку.

Проводимо ціноутворення Незалежно від того, які ціни дають постачальники, наша кінцева ціна повинна, перш за все, влаштовувати покупців. Тому при проведенні ціноутворення немає чітко встановлених коефіцієнтів-надбавок. Націнка на кожен вид товару варіюється в залежності від багатьох умов. У сформованій практиці торгівлі в роздрібному сегменті зазвичай застосовуються такі націнки:
• на продукти харчування - від 10 до 35%
• на одяг і взуття - від 40 до 110%
• на господарські та канцелярські товари - від 30 до 60%
• на сувеніри, біжутерію - 100% і вище
• на косметику - від 30 до 70%
• на автозапчастини - від 30 до 60% Для того щоб розрахувати продажну ціну, множимо вартість закупа на відсоток надбавки. Отриману величину додаємо до суми закупа. Наприклад, постачальник привіз нам накладку для бампера на автомобіль по 1940 руб. Для кінцевого продажу ми встановлюємо націнку в 35%. 1940 * 35% = 679Наша відпускна ціна складе 1940 + 679 = 2619 (грн.) Націнку можна розрахувати зворотною дією. Для цього ціну продажу ділимо на ціну закупівлі і віднімаємо одиницю. Наприклад, ми продаємо 1 кг бананів по 45 руб. Ціна закупівлі становила 35 руб. Таким чином, націнка дорівнює 45/35 - 1 = 28,5 (%)

Обчислюємо закупівельні ціни конкурентаДля того щоб розрахувати закупівельні ціни конкурента, вибираємо категорію товарів для порівняння. Потім додаємо до середньої націнці по даному виду товару одиницю і ділимо продажну ціну конкурента на цю суму. Наприклад, у нас є прямий конкурент, який торгує взуттям, закупленої у нашого постачальника. Нам необхідно з'ясувати, чи не дає постачальник йому вигідніші ціни. Пара взуття у конкурента коштує 3500 руб. Нам відомо, що за умовами договору з постачальником середня націнка на взуття може становити не більше 60%. Обчислюємо ціну закупівлі. 3500 / 1,6 = 2187,5 руб.Сравнів таким чином декілька товарних позицій, отримуємо загальне розуміння закупівельних цін конкурента. Знаючи принципи формування націнки, розрахувати даний показник по будь-якому товару не складає труднощів. Сподіваємося, що тепер ви зможете правильно розрахувати націнку в будь-який час і в будь-якому вподобаному магазині.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: