» »

Як розрахувати змінні витратиЗмінними визнаються витрати, які безпосередньо залежать від обсягів розраховується виробництва. Змінні витрати будуть залежати і від вартості сировини, матеріалів, і від вартості електричної енергії, і від кількості виплаченої заробітної плати.

Як розрахувати змінні витрати
Вам знадобиться
  • калькулятор
  • блокнот і ручка
  • повний перелік витрат підприємства з вказаною сумою витрат

Складіть всі витрати підприємства, які безпосередньо залежать від обсягу продукції, що випускається. Наприклад, до змінних витрат торговельної організації, що реалізує споживчі товари, можна віднести:
Пп - обсяг продукції, закупленої у постачальників. Виражається в рублях. Нехай торгова організація придбала товар у постачальників на суму 158 тисяч рублів.
Ее - витрати на електричну енергію. Нехай торгова організація щомісяця сплачує 3500 рублів за електроенергію.
З - зарплата продавців, яка залежить від кількості проданого ними товару. Нехай в торговельній організації середній фонд заробітної плати склав 160 тисяч рублей.Такім чином, змінні витрати торгової організації будуть рівні:
VC = Пп + Ее + З = 158 +3,5 +160 = 321500 рублів.

Поділіть отриману суму змінних витрат на обсяг реалізованої продукції. Цей показник можна знайти в балансі організації торгівлі. Обсяг проданого товару у вищевказаному прикладі буде виражатися в кількісному вимірі, тобто поштучно. Нехай, торгова організація змогла реалізувати 10 500 штук товару. Тоді змінні витрати з урахуванням кількості проданого товару рівні:
VC = 321,5 / 10,5 = 30 рублів на одиницю проданого товара.Такім чином, розрахунок змінних витрат проводиться не тільки шляхом складання витрат організації на купівлю та реалізацію товару, а й шляхом ділення одержаної суми на одиницю товару. Змінні витрати зі збільшенням проданого кількості товару знижуються, що може свідчити про ефективність діяльності організації. Залежно від типу діяльності компанії змінні витрати і їх види можуть змінюватися - додаватися до вищеозначених в прикладі (витрати на сировину, воду, одноразову транспортування продукції та інші витрати організації).

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: